FB pixel TP pixel
Další mizerný seriál Marvelu: Recenze zakázal do poslední chvíle © Marvel Studios

Další mizerný seriál Marvelu: Recenze zakázal do poslední chvíle

Komiksový obr Marvel nemá v posledních letech nejúspěšnější období. Jeho seriály jsou víceméně konstantně slabé, navíc je diváci považují za otravný domácí úkol. Filmy také nehýří kvalitou a pokud už dobré jsou, tak propadávají. A nyní má Marvel další kouli u nohy.

Filmové novinky 24. 6. 2025 19:32 | Filmové novinky

S Marvelem to začalo jít z kopce ve chvíli, kdy skončil svou Infinity ságu a studio Disney si usmyslelo, že je nutné v rámci streamingu expandovat do tuny seriálů, jež rozšíří Marvel Cinematic Universe. Problém však nastal v nedostatku kreativního dohledu, když i samotný šéf Marvelu Kevin Feige musel posléze přiznat, že jeho blízcí spolupracovníci neměli vše stoprocentně pod kontrolou a nemohli se v návalu práce každému filmu a seriálu věnovat tak, jak by si přáli.

Série selhání

Výsledkem byly mizerné filmy jako Ant-Man a Wasp: Quantumania, Marvels nebo Captain America: Nový svět. Potažmo nepovedené seriály jako She-Hulk: Neuvěřitelná právnička a Tajná invaze. Jedním z posledních projektů před tím, než Marvel oznámil změnu strategie směrem ke kvalitě a nikoliv kvantitě, je Ironheart.

Postavu Riri Williams Marvel ukázal již ve filmu Black Panther: Wakanda nechť žije a plán byl, že geniální vynálezkyni z MIT poznáme blíže v jejím vlastním seriálu. Jenže ten pak Marvel několikrát odložil. Před premiérou, která proběhne na Disney Plus již 25. června, ho prakticky vůbec nepropagoval, a recenzentům dokonce dal embargo až na ten nejzazší termín. To všechno samozřejmě vedlo k logickému uvažování, že výsledek není příliš ke chlubení.

Embargo na špatné recenze

A soudě podle prvních online ohlasů skutečně není. Prvotní recenze na sítích obvykle bývají extatické a je vždy dobré je brát s rezervou. V případě Ironheart jsou však přinejlepším průměrné a vlastně dost znuděné. A to je píší lidé, kteří ještě Marvelu fandí a mají k němu i po letech průšvihů stále relativně pozitivní vztah. Po zhlédnutí dává prý dokonalý smysl, proč bude seriál uveden ve dvou tříepizodních releasech. Marvel se seriálu zkrátka potřebuje rychle zbavit a zapomenout na něj. Ostatně kromě kupodivu povedené finální epizody v něm nic zajímavého prakticky není.

Hlavní herečka Dominique Thorne je podle všeho sympatičtější než v druhém Black Pantherovi, její postava se ale během seriálu vesměs nikam nevyvíjí. Záporák The Hood v podání Anthonyho Ramose je přesně tak matný, jak se očekávalo, akce je pomálu a relativně zábavný je jen koncept kouzel ve střetu s technologií. Některé komiksové nadšence ale v tomhle směru štve, že tuhle linku nikdy nedostal možnost zužitkovat Iron Man. Seriál podle reakcí nemá žádnou duši a působí jako korporátní výtvor, který nikdo nepotřeboval vidět. Což tak nějak sedí pro poslední roky Marvelu celkově.

Zdroj: CBM

Reklama
 0 Líbí se mi

Komentáře k článku

Pro přidávání recenzí, hodnocení a komentářů se prosím přihlaš
Milan Štos
Milan Štos
25.06.2025 13:12:58

Vždyť upoutávky nic moc a srajda...

Newsletter

Nevíš, co si pustíš?

Nech si každý pátek podvečer zdarma doručit do svého inboxu náš nový newsletter s filmovými tipy, trailery či novinkami.

Přihlásit odběr
Celá třída dětí záhadně zmizela. Mrazivý thriller vám v traileru pocuchá nervy
Celá třída dětí záhadně zmizela. Mrazivý thriller vám v traileru pocuchá nervy
23.06.2025 19:30:00 | Filmové novinky

Režisér a scenárista Zach Cregger před třemi lety zaujal hororové fanoušky svým povedeným snímkem Barbar. Nyní přichází s ještě ambicióznější novinkou, bude opět mísit žánry a vydá se cestami, které byste možná nečekali. A vaše nervy dostanou pořádnou nálož napětí.

Nejchválenější horor roku míří exkluzivně na HBO. Trvalo to jen 2,5 měsíce
Nejchválenější horor roku míří exkluzivně na HBO. Trvalo to jen 2,5 měsíce
23.06.2025 19:00:00 | Filmové novinky

Velechválený akční horor režiséra Ryana Cooglera konečně dochází z kin i na streamovací služby za předplatné. Svého domácího zlata využije studio Warner Bros., které snímek exkluzivně uvede na platformě Max, která se v průběhu léta opět mění na HBO Max.

Vetřelec: Země: Vše, co víme o nejočekávanějším sci-fi seriálu roku
Vetřelec: Země: Vše, co víme o nejočekávanějším sci-fi seriálu roku
23.06.2025 15:00:00 | Filmové novinky

Kultovní sci-fi hororová série Vetřelec se už brzy dočká svého historicky prvního seriálu, který bez diskuze patří k tomu nejočekávanějšímu, co nám letošní léto přinese. A jelikož premiéra se už nezadržitelně blíží, je nejvyšší čas ujasnit si, co všechno už o seriálu víme a na co se můžeme těšit.

Oscar útěchy pro Cruise a kdo zrežíruje nového Bonda? Nejlepší krimi Netflixu má naději na návrat
Oscar útěchy pro Cruise a kdo zrežíruje nového Bonda? Nejlepší krimi Netflixu má naději na návrat
22.06.2025 12:00:00 | Filmové novinky

Uplynulý týden přinesl velkou řadu novinek. Sepsali jsme je proto na jedno místo, abyste je měli naservírované jako na zlatém podnosu. Rýsují se totiž kandidáti na režii nového Bonda. Netflix dělá zásadní novou dohodu a možná vrátí milovanou kriminálku. A pak je tu také Tom Cruise, který konečně dostane Oscara ze soucitu.