Sci-fi Já, legenda 2 změní konec prvního filmu a vrátí Willa Smithe. Konečně má režiséra
Hollywood, království remaků, sequelů a prequelů. Nemusí se nutně jednat o nejčerstvější hity, studia se snaží oživit i několik let staré tituly a u jednoho populárního postapokalyptického snímku jsou opět o krok blíže.
© Warner Bros.
Postapokalyptický zombie horor Já, legenda byl jednou z velkých filmových událostí roku 2007 a i přes svůj úctyhodný 150 milionový rozpočet dokázat utržit téměř čtyřikrát tolik. Již téměř dvacet let se tak proslýchá, že by se příběh osamělého přeživšího v podání Willa Smithe měl dočkat svého pokračování.
V poslední době je kolem „nemrtvého“ sequelu ale poměrně živěji než kdy dřív. Známým faktem je, že se na režijní stoličku s největší pravděpodobností Francis Lawrence, nyní zaneprázdněný sérií Hunger Games a pokračováním Constantinea, nevrátí. Nové jméno ale dlouho známé nebylo a ani se nemluvilo o potenciálních adeptech.
Dle serveru Collider je nyní s projektem spojován autor druhého Creeda a Transformers: Vzpoury monster Steven Caple Jr., kterého k filmu váže i nové hvězdné herecké jméno, Michael B. Jordan.
Alternativní univerzum
Ohledně děje zatím zůstávají zdroje tajemné, s největší pravděpodobností by se ale pokračování mělo odrazit od alternativního konce podobnějšího (nikoli však věrného) tomu knižnímu, kde se Dr. Neville stává hrozbou pro novou generaci civilizace, kterou dosud považoval za monstra.
Vzhledem k tomu, že je projekt momentálně ve fázi vývoje, se premiéry dočkáme nejdříve v roce 2028. Kromě Michaela B. Jordana by se díky právě alternativnímu konci měl vrátit i Will Smith.
Zdroj: Warner Bros.
⏰ 21. 4. 2026 🧑💼 Beata Mrazíková 📰 Filmové novinky
HBO Max
Nové hity jako Minecraft, Superman či seriálové klasiky jako Přátelé či Teorie velkého třesku za předplatné od 219 Kč měsíčně. Jdu do toho. (Reklama)
📰 Poslední filmové novinky
Další: Novinky · České · Tipy · Data · Kvízy · Trailery · Rozhovory · Vše