115 milionů dolarů utracených za hvězdami nabitý trhák Triple Frontier podle hlavounů Netflixu nezaujal dostatek předplatitelů a nedostál tak investicím, které byly do něj vloženy. Netflix tak hodlá změnit strategii za jaké původní projekty utratí své peníze.
9. 7. 2019 14:00 | Streaming novinky 9. 7. 2019 14:00 | Streaming novinkyReputace Netflixu jako bezedného rozhazovačného strýčka, který si potřebuje vybudovat zásobu seriálů a filmů pro svou knihovnu, a bez velké strategie sype peníze jak do komedií s Adamem Sandlerem, tak zároveň do autorských filmů typu Roma, je možná u konce. Alespoň tak se naposledy vyjádřil šéf jeho obsahu Ted Sarandos. Ten na setkání s televizními a filmovými producenty zpochybnil nynější strategii a rozebíral nový plán, ve kterém by měl být Netflix více pečlivý a vybíravý v tom, do jakých projektů vloží své prostředky. Sarandos údajně pronesl, že hlavním kritériem nyní bude především sledovanost, tedy schopnost pořadu přinést velký počet diváků. Kritická odezva či útoky na nejrůznější festivalové či výroční ceny se tak ve strategii výroby a nákupu odsunují na druhou kolej.
© TMDBHlavním argumentem pro tuto změnu pak měl být neúspěch hvězdně obsazeného akčního thrilleru Triple Frontier. Za film režiséra J. C. Chandora s Benem Affleckem, Oscarem Isaacem, Charliem Hunnamem a Pedrem Pascalem prý Netflix utratil ohromujících 115 milionů dolarů, což je mnohem více než normálně utratí hollywoodské studio za erkové drama. Netflix se v dubnu chlubil, že film měsíc po uvedení zhlédlo 52 milionů předplatitelů, a zdálo se, že Triple Frontier bude dalším hitem této streamovací služby. Nakonec se ukázalo, že vložené prostředky byly pravděpodobně neúnosně velké. V minulosti se mezi netflixovské neúspěšné projekty zařadily seriály Marco Polo (200 milionů dolarů) a The Get Down (120 milionů), které si své publikum nenašly a byly odvysílány bez většího zájmu. Letos všichni upírají zrak k dalšímu gigantickému projektu Netflixu, a to stopadesátimilionové gangsterce The Irishman režiséra Martina Scorseseho. To je přesně ten typ filmu, který by podle nové strategie v budoucnu neměl vzniknout - tedy vysokorozpočtové ambiciózní drama.
Je rok 2024 a v Česku už se zabydlely streamovací služby jako Netflix, Max či Voyo. Kterou z nich vybrat? Které jsou ty nejlepší a nejpopulárnější streamovací platformy v ČR? Nabízíme velký přehled všech streamingových platforem u nás.
Kouře ze zapálených cigaret na televizních obrazovkách v poslední době přibývá a Netflix na tom nese velkou část viny. Toto tvrdí studie protikuřácké skupiny Truth Initiative, která za největší „znečišťovatele“ vyhlásila právě netflixovské seriály Unbreakable Kimmy Schmidt a Stranger Things.
Závěr seriálu Hra o trůny přinesl jednu palčivou otázku – bude HBO schopna udržet si své předplatitele i bez svého největšího seriálu? Na jednoznačný závěr je ještě stále brzy, ale první validní data naznačují, že většina předplatitelů zůstává HBO věrná i bez draků.
Boj o diváka mezi streamovacími službami se pomalu ale jistě vyostřuje a bude poměrně zajímavé sledovat, jak celá válka dopadne. Majitel práv seriálu Kancl NBCUniversal právě oznámil, že si jej bere zpět pro svou chystanou novou službu.
Posledních pár týdnů jsme pracovali na tom, abychom vám mohli ukázat zatím nejpodrobnější studii, která vznikla o českém Netflixu. Podívali jsme se na klíčová data o jeho české nabídce - jak se historicky vyvíjela, jak jsme na tom s porovnání s Evropou a jak rychle přibývají titulky. Máme také nové odhady o počtu předplatitelů v Česku.