Sága o Pánovi prstenů patří k nejpopulárnějším popkulturním franšízám, a tak fanoušci s nadšením očekávají nové informace o nejnovějších přírůstcích. Jedním z nich by měl být i film s názvem The Hunt for Gollum, který nyní odhaluje návrat milovaných postav.
Film s názvem The Hunt for Gollum symbolizuje po nepříliš uspokojující a kolísavé kvalitě seriálu Pán prstenů: Prsteny moci maják naděje, ke kterému se upínají miliony „lotrovských“ fanoušků po celém světě. O filmu zatím příliš mnoho není známo, nedávno ale došlo k odhalení několika indicií, díky kterým se na novinku ze Středozemě můžeme těšit zas o chlup více.
Prvním známým a velkým jménem s projektem asociovaným je Andy Serkis, který by se měl vrátit jako Glum, ale především usedne na režijní stoličku. Serkis sice původně pochází z herecké branže, v posledních letech se ale věnuje především režii velkorozpočtových spektáklů.
Nedávno proběhl v Londýně v rámci veletrhu For Love of Fantasy diskuzní panel věnovaný magickému světu ze Středozemě a zúčastnila se jí i jedna herecká hvězda z původní filmové trilogie, Ian McKellen, který ztvárnil čaroděje Gandalfa. Šestaosmdesátiletý herec prozradil o připravovaném filmu jednu zajímavou novinku. „Chystá se další film odehrávající se ve Středozemi a natáčení začne v květnu. Režisérem bude Glum a film bude celý o Glumovi,“ představil nejdříve známé informace. Následně ale navázal s mnohem zajímavější novinou „Prozradím vám dvě tajemství o obsazení: ve filmu je postava jménem Frodo a další postava jménem Gandalf. Kromě toho ale nic víc nemůžu říct!“
Nový filmový projekt tak začal v myslích diváků nabírat přesnější obrysy, ačkoliv není známo, zda si McKellen roli mocného čaroděje zopakuje a zda se příp. vrátí Elijah Wood nebo další představitelé z filmového zpracování. Doposud se však ohledně návratů spíše spekulovalo a oficiálně se návraty postav a herců nepotvrzovaly. Spíš jen všichni tvrdili, že by byli návratu otevření, záleží na scénáři a není jasné, které postavy se návratu dočkají. Premiéra filmu je The Hunt for Gollum je každopádně stanovena na prosinec roku 2027.
Zdroj: Variety
⏰ 18. 8. 2025 🧑💼 Beata Mrazíková 📰 Filmové novinky 🩶 16
Nové hity jako Minecraft, Superman či seriálové klasiky jako Přátelé či Teorie velkého třesku za předplatné od 219 Kč měsíčně. Jdu do toho. (Reklama)
Další: Novinky · České · Tipy · Data · Kvízy · Trailery · Rozhovory · Vše