FB pixel TP pixel
Rusové skutečně natočili film ve vesmíru. V traileru podtrhují trumfnutí Toma Cruise © Central Partnership

Rusové skutečně natočili film ve vesmíru. V traileru podtrhují trumfnutí Toma Cruise

Zatímco Tom Cruise svůj biják natočený ve skutečném vesmíru teprve chystá, Rusové ten svůj už dávno natočili a vyrukovali s první upoutávkou. A výsledek kupodivu nevypadá vůbec špatně.

9. 1. 2023 17:00 | Filmové novinky

Rusové se mohou plácat po ramenou. Zatímco Tom Cruise svou filmařskou štaci do vesmíru teprve chystá, oni již mají natočený materiál z Mezinárodní vesmírné stanice, kterým se dokonce chlubí v prvním traileru, který zároveň odhaluje i ústřední zápletku. V úvodu filmu má dojít ke ztrátě vědomí jednoho z astronautů, přičemž je na ISS povolána mladá doktorka, jež má být nejlepším kardiochirurgem do podobného prostředí. Čeká ji samozřejmě zkrácený výcvik a velmi komplikovaný zákrok v nulové gravitaci, takže o napětí nemá být nouze.

Hlavní hvězdou je Julija Peresildová, která byla vybrána z více než tří tisíc uchazeček, přičemž mezi podmínkami castingu byla i docela jasně definovaná velikost poprsí. Peresildová následně podstoupila výcvik společně s režisérem Klimem Šipenkem, kameramanem Alexejem Dudinem a herečkou Aljonou Mordovinovou. Koprodukce několika ruských společností a ruského Roskosmosu si dává za cíl propagaci kosmonautiky a ruského kosmického programu, k čemuž má pomoci i relativně dokumentární nádech filmu, který se nechce pouštět do úplných šíleností. Ve snímku zároveň vystupují i reální kosmonauti, ať už Američan Mark T. Vande Hei nebo Oleg Novickij (zraněný kosmonaut, který podstoupí operaci).

Film se natáčel od 5. do 17. října roku 2021 a celkem bylo pořízeno na 30 hodin materiálu. Z těch uvidíme ve výsledném střihu pouze 40 minut, z nichž třetina by měla být v modulu Nauka, a další dvě třetiny v modulu Zvezda a zbytku ISS. Film, který bude mít v Rusku premiéru 12. dubna 2023, vyvolal i řadu kontroverzí. Mimo jiné tím, že štáb dost výrazně zasahoval do rozvrhu letů na ISS.

Zdroj: Screen Rant

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Češi neskutečně válcují Netflix! Daří se hned třem tuzemských filmům
Češi neskutečně válcují Netflix! Daří se hned třem tuzemských filmům
09.01.2023 16:40:00 | Filmové novinky

České filmy na Netflixu jsou kategorií, která láká řadu předplatitelů. Důkazem je prakticky každá premiéra tuzemského filmu na streamovací platformě, jež se zpravidla přetaví v nevídaný úspěch, který mnohdy dokonce napravuje nepříliš velkou návštěvnost z kin. V poslední době zaujalo hned několik snímků včetně Jana Žižky.

Nový hororový hit drtí kina a dotírá na Avatar. Kritici i diváci jsou nadšení
Nový hororový hit drtí kina a dotírá na Avatar. Kritici i diváci jsou nadšení
09.01.2023 16:00:00 | Filmové novinky

Producenti James Wan a Jason Blum mají nový hororový hit. Novinka, která mísí zápletku z kultovní Dětské hry s moderními technologie, si dokonce v amerických kinech dovolila vyšlápnout na Avatar a sbírá extrémně nadšené recenze.

Gladiátor 2 vznikne a už má novou hereckou hvězdu! Russella Crowe nečekejte
Gladiátor 2 vznikne a už má novou hereckou hvězdu! Russella Crowe nečekejte
08.01.2023 10:00:00 | Filmové novinky

Ani jsme nevěděli, že bychom Gladiátora 2 chtěli vidět, ale Ridley Scott se rozhodl nám ho dopřát. Po více než 20 letech od premiéry oscarového hitu se tak začíná rýsovat pokračování, v němž se ale s největší pravděpodobností nevrátí Russell Crowe. Kdo ho nahradí?

Nejmilovanější seriál současnosti bude pokračovat. Netflix ohledně data uvedení mate
Nejmilovanější seriál současnosti bude pokračovat. Netflix ohledně data uvedení mate
08.01.2023 8:00:00 | Filmové novinky

Netflix po několika týdnech mlčení konečně prolomil ledy a potvrdil to, v co jsme všichni doufali. Seriálový megahit Wednesday bude pokračovat a navzdory některým spekulacím ho opět uvidíme na Netflixu. Nové oznamovací video ale publikum zbytečně mate ohledně roku uvedení. Vážně mladá Addamsová stihne premiéru ještě letos?