FB pixel TP pixel
Tvůrci Hry o trůny Benioff a Weiss míří na Netflix za pohádkovou smlouvou © TMDB

Tvůrci Hry o trůny Benioff a Weiss míří na Netflix za pohádkovou smlouvou

Netflix ve středu oznámil, že podepsal nemalý kontrakt se showrunnery Hry o trůny Davidem Benioffem a D.B. Weissem. Dvojice na jeho základě bude psát, produkovat a režírovat pod hlavičkou Netflixu nové filmy a seriály. Smlouva má údajně hodnotu 200 milionů dolarů.

8. 8. 2019 14:00 | Streaming novinky

Jako první zprávu přinesl web Deadline, dle kterého dohoda obsahuje devíticifernou odměnu, což koresponduje s podobnými kontrakty, které Netflix již dříve uzavřel s jinými „horkými“ showrunnery, jako je Shonda Rhimes, Ryan Murphy nebo Kenya Barris. Podpis smlouvy podle všeho rovněž znamená konec urputného zákulisního boje mezi celkem 6 studii (WarnerMedia, Disney, Comcast, Amazon, Netflix a Apple) o to, kdo po květnovém ukončení Hry o trůny „nezaměstnaného“ Benioffa s Weissem uloví. The Hollywood reporter přinesl nepotvrzenou informací od svých zdrojů z branže, podle které má mnohaletá smlouva hodnotu 200 milionů dolarů (4,6 miliardy Kč) a mimo Netflix byl nejblíže podepsání Benioffa s Weissem Apple.

„Máme za sebou krásnou spolupráci s HBO, která trvala přes 10 let, a jsme vděční všem, díky kterým jsme se tam vždy cítili jako doma. V posledních měsících jsme strávili mnoho hodin diskuzemi s Cindy Holland a Peterem Friedlanderem, stejně jako Tedem Sarandosem a Scottem Stuberem. Máme rádi stejné filmy z 80. let, stejné knihy a chceme prozkoumávat stejné možnosti vyprávění příběhů. Netflix vybudoval něco úžasného a bezprecedentního a my jsme poctěni jejich pozváním, abychom se k nim přidali,“ napsala dvojice ve svém prohlášení. Chválou na jejich adresu nešetřil ani Netflix: „Jsme nadšeni, že můžeme na Netflixu přivítat mistry vypravěče Davida Benioffa a Dana Weisse. Jsou kreativní silnou, která svou výbornou tvorbou dokázala ohromit diváky na celém světě. Nemůžeme se dočkat, co jejich představivost v budoucnu přinese našim členům.“

Tvůrci Hry o trůny Benioff a Weiss míří na Netflix za pohádkovou smlouvou © TMDB

Benioff s Weissem podepisují smlouvy na všechny strany a snad mají dobře vyřešený time management. Kromě Netflixu je totiž čeká práce na nové trilogii Star Wars, která bude následovat po letošní premiéře Star Wars: Vzestup Skywalkera. Navíc píší scénář pro film studia Universal o životě Kurta Cobaina a měla by je rovněž čekat adaptace románu Stephena Huntera Grázlové (Dirty White Boys), kterou si u nich objednal Fox, respektive Disney. Zaneprázdněni nepochybně jsou už nyní, jelikož minulý měsíc na poslední chvíli zrušili své vystoupení na panelu Hry o trůny na letošním Comic Conu v San Diegu. Snad v případném spěchu nic neodfláknou :).

 196 zobrazení   3 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Originalita stranou. Disney chystá remaky Sám doma a Noci v muzeu
Originalita stranou. Disney chystá remaky Sám doma a Noci v muzeu
07.08.2019 19:00:00 | Streaming novinky

Studio Disney pokračuje ve svém veleúspěšném tažení, ve kterém adaptuje své bohaté portfolio úspěšných animovaných a hraných filmů. Po nákupu studia Fox se proto logicky rozhodlo pustit i do jeho franšíz.

Disney+ hodlá zničit Netflix. Nabídne atraktivní balíček s Hulu a ESPN+
Disney+ hodlá zničit Netflix. Nabídne atraktivní balíček s Hulu a ESPN+
07.08.2019 16:00:00 | Streaming novinky

Disney se připravuje na ostrý start své streamovací platformy, která divákům v balíčku nabídne i Hulu a sportovní ESPN za velmi zajímavou cenu. Pro našince se navíc objevila naděje, že Disney skrz svou nabídku konečně importuje za velkou louži i Hulu.

Nejen Stranger Things má sledovanost. Netflix má další nečekaný hit
Nejen Stranger Things má sledovanost. Netflix má další nečekaný hit
06.08.2019 | Streaming novinky

Jen pár týdnů poté, co třetí řada Stranger Things lámala netflixovské rekordy sledovanosti, má streamovací gigant nový hit v podobě španělské krimi.

Netflix poprvé ztratil předplatitele v USA, akcie se okamžitě propadly
Netflix poprvé ztratil předplatitele v USA, akcie se okamžitě propadly
23.07.2019 12:00:00 | Streaming novinky

Streamovací společnost Netflix se historicky poprvé musí potýkat s propadem předplatitelů. Celosvětově se sice počet zákazníků opět zvýšil, v USA ovšem Netflix překvapivě ohlásil nižší počet plátců než v předcházejícím období. Druhé čtvrtletí se propadlo oproti prvnímu o celých 130 000 účtů.