FB pixel TP pixel
Tvůrci Hry o trůny Benioff a Weiss míří na Netflix za pohádkovou smlouvou © TMDB

Tvůrci Hry o trůny Benioff a Weiss míří na Netflix za pohádkovou smlouvou

Netflix ve středu oznámil, že podepsal nemalý kontrakt se showrunnery Hry o trůny Davidem Benioffem a D.B. Weissem. Dvojice na jeho základě bude psát, produkovat a režírovat pod hlavičkou Netflixu nové filmy a seriály. Smlouva má údajně hodnotu 200 milionů dolarů.

Streaming novinky

Jako první zprávu přinesl web Deadline, dle kterého dohoda obsahuje devíticifernou odměnu, což koresponduje s podobnými kontrakty, které Netflix již dříve uzavřel s jinými „horkými“ showrunnery, jako je Shonda Rhimes, Ryan Murphy nebo Kenya Barris. Podpis smlouvy podle všeho rovněž znamená konec urputného zákulisního boje mezi celkem 6 studii (WarnerMedia, Disney, Comcast, Amazon, Netflix a Apple) o to, kdo po květnovém ukončení Hry o trůny „nezaměstnaného“ Benioffa s Weissem uloví. The Hollywood reporter přinesl nepotvrzenou informací od svých zdrojů z branže, podle které má mnohaletá smlouva hodnotu 200 milionů dolarů (4,6 miliardy Kč) a mimo Netflix byl nejblíže podepsání Benioffa s Weissem Apple.

„Máme za sebou krásnou spolupráci s HBO, která trvala přes 10 let, a jsme vděční všem, díky kterým jsme se tam vždy cítili jako doma. V posledních měsících jsme strávili mnoho hodin diskuzemi s Cindy Holland a Peterem Friedlanderem, stejně jako Tedem Sarandosem a Scottem Stuberem. Máme rádi stejné filmy z 80. let, stejné knihy a chceme prozkoumávat stejné možnosti vyprávění příběhů. Netflix vybudoval něco úžasného a bezprecedentního a my jsme poctěni jejich pozváním, abychom se k nim přidali,“ napsala dvojice ve svém prohlášení. Chválou na jejich adresu nešetřil ani Netflix: „Jsme nadšeni, že můžeme na Netflixu přivítat mistry vypravěče Davida Benioffa a Dana Weisse. Jsou kreativní silnou, která svou výbornou tvorbou dokázala ohromit diváky na celém světě. Nemůžeme se dočkat, co jejich představivost v budoucnu přinese našim členům.“

Tvůrci Hry o trůny Benioff a Weiss míří na Netflix za pohádkovou smlouvou © TMDB

Benioff s Weissem podepisují smlouvy na všechny strany a snad mají dobře vyřešený time management. Kromě Netflixu je totiž čeká práce na nové trilogii Star Wars, která bude následovat po letošní premiéře Star Wars: Vzestup Skywalkera. Navíc píší scénář pro film studia Universal o životě Kurta Cobaina a měla by je rovněž čekat adaptace románu Stephena Huntera Grázlové (Dirty White Boys), kterou si u nich objednal Fox, respektive Disney. Zaneprázdněni nepochybně jsou už nyní, jelikož minulý měsíc na poslední chvíli zrušili své vystoupení na panelu Hry o trůny na letošním Comic Conu v San Diegu. Snad v případném spěchu nic neodfláknou :).

Streamingové služby

Jak vybrat nejlepší streamovací službu?

Je rok 2024 a v Česku už se zabydlely streamovací služby jako Netflix, Max či Voyo. Kterou z nich vybrat? Které jsou ty nejlepší a nejpopulárnější streamovací platformy v ČR? Nabízíme velký přehled všech streamingových platforem u nás.

 196 zobrazení   3 se líbí
Originalita stranou. Disney chystá remaky Sám doma a Noci v muzeu
Originalita stranou. Disney chystá remaky Sám doma a Noci v muzeu
07.08.2019 19:00:00 | Streaming novinky

Studio Disney pokračuje ve svém veleúspěšném tažení, ve kterém adaptuje své bohaté portfolio úspěšných animovaných a hraných filmů. Po nákupu studia Fox se proto logicky rozhodlo pustit i do jeho franšíz.

Disney+ hodlá zničit Netflix. Nabídne atraktivní balíček s Hulu a ESPN+
Disney+ hodlá zničit Netflix. Nabídne atraktivní balíček s Hulu a ESPN+
07.08.2019 16:00:00 | Streaming novinky

Disney se připravuje na ostrý start své streamovací platformy, která divákům v balíčku nabídne i Hulu a sportovní ESPN za velmi zajímavou cenu. Pro našince se navíc objevila naděje, že Disney skrz svou nabídku konečně importuje za velkou louži i Hulu.

Nejen Stranger Things má sledovanost. Netflix má další nečekaný hit
Nejen Stranger Things má sledovanost. Netflix má další nečekaný hit
06.08.2019 | Streaming novinky

Jen pár týdnů poté, co třetí řada Stranger Things lámala netflixovské rekordy sledovanosti, má streamovací gigant nový hit v podobě španělské krimi.

Netflix poprvé ztratil předplatitele v USA, akcie se okamžitě propadly
Netflix poprvé ztratil předplatitele v USA, akcie se okamžitě propadly
23.07.2019 12:00:00 | Streaming novinky

Streamovací společnost Netflix se historicky poprvé musí potýkat s propadem předplatitelů. Celosvětově se sice počet zákazníků opět zvýšil, v USA ovšem Netflix překvapivě ohlásil nižší počet plátců než v předcházejícím období. Druhé čtvrtletí se propadlo oproti prvnímu o celých 130 000 účtů.