FB pixel TP pixel
Zaklínač je fenomén. Na konci roku překonal očekávání na všech frontách © TMDB

Zaklínač je fenomén. Na konci roku překonal očekávání na všech frontách

Na Zaklínače se ve velkém kouká, široce se o něm debatuje, vzniká nespočet memů s Geraltem a navíc se po čtyřech letech i rekordně hraje. Seriál od Netflixu spustil rozruch, který jeho producentům určitě dělá radost.

13. 1. 2020 0:00 | Filmové novinky

Netflix si teď určitě mne ruce, nakonec se mu podařilo to, o čem mnoho z nás pochybovalo. Dokázal zaplnit poptávku po fantasy, která se po ukončené Hře o trůny na televizním trhu vytvořila. Pustit se do adaptace Zaklínače se nyní může zdát jako logický krok a jasný recept na úspěch, ale ani obliba jeho videoherního zpracování rozhodně žádný sukces nezaručovala. A knižní předloha v americkém a západoevropském prostoru zdaleka nedosahovala takové popularity jako v našem středoevropském regionu. Proto je vlastně informace od měřící platformy Parrot Analytics, že se Zaklínač v týdnu mezi 22. - 28. prosincem stal nejžádanějším seriálem a překonal tak i Mandaloriana, který chvíli předtím v žebříčku překonal Stranger Things, o to úchvatnější.

Zaklínač je fenomén. Na konci roku překonal očekávání na všech frontách © TMDB

Navíc sledovanost musí být opravdu značná, protože Zaklínači stačilo jen jedenáct dní, aby se dostal do závěrečného žebříčku nejsledovanějších netflixovských seriálů loňského roku a vydobyl si v něm dokonce druhé místo, před ním se umístil jen fenomén Stranger Things, který ale premiéroval už v červenci. A aby toho nebylo málo, seriálový Zaklínač spustil opětovný zájem o toho herního, zejména o poslední třetí díl Divoký hon. Ten si totiž na herním serveru Steam, který jej v rámci premiéry seriálu prodával se slevou, zahrálo během jednoho dne přes 100 tisíc lidí a překonal tuto magickou metu, což je od spuštění hry v roce 2015 její nový rekord. Jak vidno, lidi Zaklínače berou jak v knižní, herní i seriálové podobě, a nutno říct, že úspěch je to ze všech stran zasloužený.


 460 zobrazení   128 se líbí
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
HBO chystá minisérie podle populárních filmů Parazit a Poslední Mohykán
HBO chystá minisérie podle populárních filmů Parazit a Poslední Mohykán
12. 1. 2020 12:00:00 | Filmové novinky

HBO potřebuje při válečném tažení proti Netflixu a další streamovací konkurenci posilovat svůj vlastní katalog a nově přihodila do sbírky dobrodružnou klasiku a jihokorejskou satiru.

Netflix uvolnil ukázky k 5 očekávaným seriálovým hitům konce zimy
Netflix uvolnil ukázky k 5 očekávaným seriálovým hitům konce zimy
10. 1. 2020 | Filmové novinky

Rok 2020 se sice rozjíždí jen pozvolna, ale Netflix, jak je jeho zvykem, nás rozhodně nehodlá šetřit. V několika posledních dnech se totiž vytasil s pěticí trailerů, které nás lákají na nové i pokračující seriály, kterými nás bude chtít v nejbližších týdnech bavit.

Seriálový Pán prstenů do hlavní role obsadil mladého Neda Starka
Seriálový Pán prstenů do hlavní role obsadil mladého Neda Starka
9. 1. 2020 | Filmové novinky

Poté, co herec Will Poulter, který byl původně zamýšlen pro hlavní roli ve vysoce očekávané seriálové adaptaci Pána prstenů, musel kvůli pracovní vytíženosti projekt opustit, nalezli konečně v Amazonu náhradu, kterou bude britský herec Robert Aramayo.

Megahit Joker je konečně dostupný online! Kde si ho přehrát?
Megahit Joker je konečně dostupný online! Kde si ho přehrát?
7. 1. 2020 12:00:00 | Filmové novinky

Zdrcující osudy neúspěšného komika Arthura Flecka ocenily Zlaté glóby soškou pro Joaquina Phoenixe a vy si je nyní můžeme užít i legálně online. Joker totiž dorazil do první distribuční fáze online streamovacích služeb.