FB pixel TP pixel
Anglické jahody

Anglické jahody

Anglické jahody
Česko | 2008 | Drama | Romantické drama

V horkém létě se mladý muž Tomáš Sinek chystá odjet na sběr jahod do Anglie. Zdá se, že rodina - otec, maminka a babička nemá jiné starosti než vypravit potomka na cestu, i když - jak to vypadá, ne všichni s jeho rozhodnutím souhlasí. Situace však zase tak jednoduchá není. Jsme v Československu roku...

V horkém létě se mladý muž Tomáš Sinek chystá odjet na sběr jahod do Anglie. Zdá se, že rodina - otec, maminka a babička nemá jiné starosti než vypravit potomka na cestu, i když - jak to vypadá, ne všichni s jeho rozhodnutím souhlasí. Situace však zase tak jednoduchá není. Jsme v Československu roku 1968. Tomáš stráví s kamarády a dívkou Táňou bujarou noc před odjezdem. Ráno však začnou otcovy podezřelé telefonáty s kolegou Vránou, plné tajných informací, maminka dělá zásoby a babička pláče. Tomáš spěchá na nádraží, Praha je však vylidněná a žádné vlaky nejedou. Tomáš nepovažuje situaci zdaleka za vážnou, a tak ho nějaký den zpoždění ani příliš netrápí. Toho srpnového rána se však radikálně změnily osudy tisíců lidí. Psal se 21. srpen 1968 a za pár okamžiků se otočí i život Tomáše, jeho rodiny a jeho přátel. Jejich osudy se dramaticky propletou s osudy lidí, kteří se v tehdejším Československu ocitli nikoliv z vlastního rozhodnutí. Přijeli sem plnit rozkazy, aniž jim pořádně rozuměli a často ani netušili, jak moc poznamenávají životy lidí a země, kterou neznali a do níž je jednou v noci prostě poslali. Příběh filmu Anglické jahody se mohl odehrát vlastně v jakékoliv době, která se tak trochu vymkla z kloubů. Je osudovým milostným příběhem mladých lidí, kteří chtěli mít chvilku času na lásku, ale ocitli se v nesprávnou dobu na nesprávném místě. A stejně tak je osudovým příběhem generací, jejichž sen o svobodě a obyčejně šťastném životě byl právě téhle srpnové noci násilně přerván.

Hrají: Ivan Lupták, Marie Štípková, Hana Holišová

Režie: Vladimír Drha

IMDb  46 % Kinobox  44 %

Sleduj Anglické jahody celý film zdarma

Pusť si Anglické jahody online hned zdarma na Filmtoro.Anglické jahody online

Sledovat Anglické jahody online můžeš na Filmy česky. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Anglické jahody online, zda je ke stažení a zda má Anglické jahody dabing nebo titulky.

Filmy česky
Filmy česky
HD kvalita | od 31. 8. 2022
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Anglické jahody novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Anglické jahody, které najdeš na našem webu.

21. srpen 1968 ve filmech: Od Pelíšků po Palacha
21. srpen 1968 ve filmech: Od Pelíšků po Palacha
21.08.2018 | České novinky

Dnes si připomínáme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do naší země. Kromě mnoha dokumentů a zpravodajských pořadů si můžete tuto událost připomenout i v několika filmech a seriálech.

Anglické jahody zajímavosti

Tržby v českých kinech
3 904 552 Kč
Návštěvnost v českých kinech
43 282 diváků

Anglické jahody recenze a hodnocení

Mirka Spáčilová
Mirka Spáčilová iDnes

Kolem 21. srpna 1968 zatím chodili filmaři po špičkách. Zkusily to až Anglické jahody a zvládly to se ctí. Dokonce i baví....   Celá recenze

 70 %

Ve filmu Anglické jahody hrají Ivan Lupták, Marie Štípková, Hana Holišová.

Film Anglické jahody režíruje Vladimír Drha.

Film Anglické jahody vidělo v českých kinech 43 282 diváků.

Film Anglické jahody můžete vidět na Filmy česky.

Film Anglické jahody je online na Filmy česky, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.