FB pixel TP pixel
Anglické jahody

Anglické jahody

Anglické jahody
Česko | 2008 | Drama | Vztahy

V horkém létě se mladý muž Tomáš Sinek chystá odjet na sběr jahod do Anglie. Zdá se, že rodina - otec, maminka a babička nemá jiné starosti než vypravit potomka na cestu, i když - jak to vypadá, ne všichni s jeho rozhodnutím souhlasí. Situace však zase tak jednoduchá není. Jsme v Československu roku...

V horkém létě se mladý muž Tomáš Sinek chystá odjet na sběr jahod do Anglie. Zdá se, že rodina - otec, maminka a babička nemá jiné starosti než vypravit potomka na cestu, i když - jak to vypadá, ne všichni s jeho rozhodnutím souhlasí. Situace však zase tak jednoduchá není. Jsme v Československu roku 1968. Tomáš stráví s kamarády a dívkou Táňou bujarou noc před odjezdem. Ráno však začnou otcovy podezřelé telefonáty s kolegou Vránou, plné tajných informací, maminka dělá zásoby a babička pláče. Tomáš spěchá na nádraží, Praha je však vylidněná a žádné vlaky nejedou. Tomáš nepovažuje situaci zdaleka za vážnou, a tak ho nějaký den zpoždění ani příliš netrápí. Toho srpnového rána se však radikálně změnily osudy tisíců lidí. Psal se 21. srpen 1968 a za pár okamžiků se otočí i život Tomáše, jeho rodiny a jeho přátel. Jejich osudy se dramaticky propletou s osudy lidí, kteří se v tehdejším Československu ocitli nikoliv z vlastního rozhodnutí. Přijeli sem plnit rozkazy, aniž jim pořádně rozuměli a často ani netušili, jak moc poznamenávají životy lidí a země, kterou neznali a do níž je jednou v noci prostě poslali. Příběh filmu Anglické jahody se mohl odehrát vlastně v jakékoliv době, která se tak trochu vymkla z kloubů. Je osudovým milostným příběhem mladých lidí, kteří chtěli mít chvilku času na lásku, ale ocitli se v nesprávnou dobu na nesprávném místě. A stejně tak je osudovým příběhem generací, jejichž sen o svobodě a obyčejně šťastném životě byl právě téhle srpnové noci násilně přerván.

IMDb  46 %

Anglické jahody online

Sledovat Anglické jahody online můžeš na Filmy česky a zadarmo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Anglické jahody online, zda je ke stažení a zda má Anglické jahody dabing nebo titulky.

Filmy česky a zadarmo
Filmy česky a zadarmo
od 14. 9. 2022
Zdarma

Anglické jahody obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Anglické jahody, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Anglické jahody postavy.

Anglické jahody novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Anglické jahody, které najdeš na našem webu.

21. srpen 1968 ve filmech: Od Pelíšků po Palacha
21. srpen 1968 ve filmech: Od Pelíšků po Palacha
21.08.2018 | České novinky

Dnes si připomínáme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do naší země. Kromě mnoha dokumentů a zpravodajských pořadů si můžete tuto událost připomenout i v několika filmech a seriálech.

Anglické jahody zajímavosti

Tržby v českých kinech
3 904 552 Kč
Návštěvnost v českých kinech
43 282 diváků

Anglické jahody recenze a hodnocení

Mirka Spáčilová
Mirka Spáčilová iDnes

Kolem 21. srpna 1968 zatím chodili filmaři po špičkách. Zkusily to až Anglické jahody a zvládly to se ctí. Dokonce i baví....   Celá recenze

 70 %

Ve filmu Anglické jahody hrají Ivan Lupták, Marie Štípková, Hana Holišová.

Film Anglické jahody režíruje Vladimír Drha.

Film Anglické jahody vidělo v českých kinech 43 282 diváků.

Film Anglické jahody můžete vidět na Filmy česky a zadarmo.

Film Anglické jahody je online na Filmy česky a zadarmo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.