FB pixel TP pixel
The Baader Meinhof Complex
The Baader Meinhof Complex

Baader Meinhof Komplex

The Baader Meinhof Complex
Německo | 2008 | Thrillery | Terorismus | 150 minut

Německo, 70. léta 20. století. Vražedné bombové útoky, strach z terorismu a z vnitřního nepřítele otřásají základy křehké demokracie poválečného Německa. Radikální “děti” nacistické generace v čele s Andreasem Baaderem (Moritz Bleibtreu), Ulrikou Meinhofovou (Martina Gedeck) a Gudrun Ensslinovou (Jo...

Německo, 70. léta 20. století. Vražedné bombové útoky, strach z terorismu a z vnitřního nepřítele otřásají základy křehké demokracie poválečného Německa. Radikální “děti” nacistické generace v čele s Andreasem Baaderem (Moritz Bleibtreu), Ulrikou Meinhofovou (Martina Gedeck) a Gudrun Ensslinovou (Johanna Wokalek) vedou násilnou válku proti tomu, co považují za novou tvář fašismu: americký imperialismus podporovaný německou vládou, jejíž členové mají nacistickou minulost. Cílem mladých radikálů je “lidštější” společnost. Bohužel používáním nehumánních prostředků nejenže šíří teror a krveprolití, ale sami svoji lidskost ztrácejí. Šéf německé policie Horst Herold (Bruno Ganz) je muž, který jim je v patách, ale zároveň jejich konání velmi dobře chápe. Nakonec v honu na mladé teroristy slaví úspěchy, ale je si vědom, že oni jsou jen špičkou ledovce.

IMDb  74 %

Baader Meinhof Komplex online

Sledovat Baader Meinhof Komplex online můžeš na HBO Max. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Baader Meinhof Komplex online, zda je ke stažení a zda má Baader Meinhof Komplex dabing nebo titulky.

HBO Max
HBO Max
anglické titulky | české titulky | český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 28. 7. 2022
Předplatné za 199 Kč

Baader Meinhof Komplex obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Baader Meinhof Komplex, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Baader Meinhof Komplex postavy.

Baader Meinhof Komplex zajímavosti

Rozpočet
27 000 000 $
Tržby v českých kinech
923 061 Kč
Návštěvnost v českých kinech
10 777 diváků

Baader Meinhof Komplex recenze a hodnocení

Mirka Spáčilová
Mirka Spáčilová iDnes

Jistým způsobem se německý film Baader Meinhof Komplex podobá americké Valkýře. V obou se výseč z dějin Německa líčí seriózně, až opatrně, pokud jde o fakta, do......   Celá recenze

 70 %