FB pixel TP pixel
Big Eyes

Big Eyes

Big Eyes
USA | 2014 | Životopisné filmy | Umělci | 105 minut

Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma oč...

Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovi práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci.

IMDb  70 %

Big Eyes online

Sledovat Big Eyes online můžeš na Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Big Eyes online, zda je ke stažení a zda má Big Eyes dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
český dabing | od 20. 5. 2023
Předplatné za 159 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Big Eyes obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Big Eyes, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Big Eyes postavy.

Big Eyes zajímavosti

Rozpočet
10 000 000 $
Celosvětové tržby
29 253 166 $
Tržby v USA
14 482 031 $
Tržby v českých kinech
123 856 Kč
Návštěvnost v českých kinech
934 diváků

Big Eyes recenze a hodnocení

Mirka Spáčilová
Mirka Spáčilová iDnes

Skutečný příběh malířky Margaret Keaneové je zajímavější nežli film Big Eyes, tedy Velké oči, který jej vypráví a právě vstupuje do našich kin. Hlavní role v něm vytvořili Amy Adamsová a Christoph Waltz....   Celá recenze

 65 %

Ve filmu Big Eyes hrají Amy Adams, Christoph Waltz, Krysten Ritter, Danny Huston, Jason Schwartzman, Jon Polito, Farryn VanHumbeck.

Film Big Eyes režíruje Tim Burton.

Film Big Eyes má 105 minut.

Film Big Eyes měl rozpočet 10 000 000 $.

Film Big Eyes vidělo v českých kinech 934 diváků.

Film Big Eyes můžete vidět na Voyo.

Film Big Eyes je online na Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.