FB pixel TP pixel
The Price of Desire
The Price of Desire

Cena touhy

The Price of Desire
Belgie | 2015 | Životopisné filmy | Umělci | 108 minut

Biografické drama Cena touhy vypráví kontroverzní příběh o tom, jak byl významný přínos Eileen Grayové k rozvoji architektury a designu dvacátého století téměř kompletně vymazán z historie egoistickým Le Corbusierem a jak její vztah s proutníkem Jeanem Badovicim ještě prohloubil rozkol mezi oběma ar...

Biografické drama Cena touhy vypráví kontroverzní příběh o tom, jak byl významný přínos Eileen Grayové k rozvoji architektury a designu dvacátého století téměř kompletně vymazán z historie egoistickým Le Corbusierem a jak její vztah s proutníkem Jeanem Badovicim ještě prohloubil rozkol mezi oběma architekty. Příběh o záludném šovinismu, s nímž měla tato pozoruhodná irská bisexuální umělkyně, architektka a návrhářka co dočinění, představuje jakousi univerzální ženskou zkušenost, zatímco vizuální zpracování filmu evokuje dokonalé estetické cítění Eileen Grayové. Snímek se z velké části odehrává jak přímo uvnitř, tak i kolem jednoho z jejích nejtrvalejších děl, vily E-1027. Zkoumá události a podrobnosti související s tím, proč Le Corbusier dům zohyzdil a nakonec o něj Eileen Grayovou také připravil. Zároveň představuje více než trefnou metaforu ztráty jejího duševního vlastnictví (či 'morálního práva') v podobě vily, kterou tak láskyplně vybudovala.

Hrají: Orla Brady, Vincent Pérez, Francesco Scianna, Alanis Morissette, Dominique Pinon, Tamara Vuckovic, Elsa Zylberstein

Režie: Mary McGuckian

IMDb  59 % Kinobox  52 %

Cena touhy online

Sledovat Cena touhy online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Cena touhy online, zda je ke stažení a zda má Cena touhy dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 25. 3. 2020
Půjčení za 79 Kč (i HD) Nákup za 179 Kč nebo 199 Kč (HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Cena touhy recenze a hodnocení

Ve filmu Cena touhy hrají Orla Brady, Vincent Pérez, Francesco Scianna, Alanis Morissette, Dominique Pinon, Tamara Vuckovic, Elsa Zylberstein.

Film Cena touhy režíruje Mary McGuckian.

Film Cena touhy má 108 minut.

Film Cena touhy můžete vidět na iTunes.

Film Cena touhy je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.