FB pixel TP pixel
A Passage to India

Cesta do Indie

A Passage to India
Velká Británie | 1984 | Dobrodružné filmy | 163 minut

Příběh se odehrává v Britské Indii ve 20. letech minulého století. V době, kdy na tomto území začal narůstat nenásilný odpor proti koloniální nadvládě, mladá dáma Adela Questedová poprvé v životě opouští Anglii. Na cestě po Britském Rádžu ji doprovází laskavá paní Moorová, s jejímž upjatým synem Ron...

Příběh se odehrává v Britské Indii ve 20. letech minulého století. V době, kdy na tomto území začal narůstat nenásilný odpor proti koloniální nadvládě, mladá dáma Adela Questedová poprvé v životě opouští Anglii. Na cestě po Britském Rádžu ji doprovází laskavá paní Moorová, s jejímž upjatým synem Ronnym Heaslopem, jenž působí jako smírčí soudce koloniální správy v provinčním městě Čandrapuru, je Adela zasnoubena. Svéhlavá, vůči domorodcům ale nepředpojatá mladá žena, kterou v exotické zemi nebaví po anglicku pít čaj o páté a chodit na zápasy póla, by ráda viděla něco ze „skutečné Indie\. Příležitost k tomu se naskytne, když jí i paní Moorové chudý indický lékař Azíz nabídne, že jim uspořádá „piknik\ v tajemných Marabarských jeskyních. Bystrá, ale poněkud prudérní Adela však po návratu Azíze obviní z pokusu o znásilnění. Lékař je postaven před soud, který se stane rozbuškou pro dosud jen doutnající rasové napětí mezi britskými kolonizátory a domorodými obyvateli.

IMDb  73 %

Cesta do Indie online

Sledovat Cesta do Indie online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Cesta do Indie online, zda je ke stažení a zda má Cesta do Indie dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
4K kvalita | HD kvalita | SD kvalita | od 10. 5. 2019
Půjčení za 59 Kč Nákup za 99 Kč nebo 149 Kč (HD)

Cesta do Indie obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Cesta do Indie, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Cesta do Indie postavy.

Cesta do Indie zajímavosti

Počet Oscarů
2 vítězství, 13 nominací

Cesta do Indie recenze a hodnocení