FB pixel TP pixel
St. Peter's Umbrella
St. Peter's Umbrella

Deštník svatého Petra

St. Peter's Umbrella
Česko | 1958 | Komedie | Situace | 94 minut

Starosvětská veselohra o deštníku, který vykonal nejeden zázrak... Je rok 1873 a v Baňské Bystrici umírá starý pan Gregorič, po jehož nezměrném bohatství toužil každý z jeho příbuzenstva. O to víc byli všichni překvapeni, když během líčení poslední vůle vyšlo najevo, že svůj majetek před smrtí rozpr...

Starosvětská veselohra o deštníku, který vykonal nejeden zázrak... Je rok 1873 a v Baňské Bystrici umírá starý pan Gregorič, po jehož nezměrném bohatství toužil každý z jeho příbuzenstva. O to víc byli všichni překvapeni, když během líčení poslední vůle vyšlo najevo, že svůj majetek před smrtí rozprodal, ale peníze po něm téměř žádné nezůstaly. Nejhůře z toho vyšel jeho syn Juraj, který zdědil pouze movitý majetek, který se poté celý vydražil včetně otcova deštníku, který si vzal jeden potulný stařec. Tomu se na jeho pouti přes horskou vísku Glogové během průtrže zželelo novorozeněte v kolébce, sestrou místního faráře, a roztáhl nad ní deštník a vzápětí pokračoval dál. Místní však čin začali připisovat svatému Petrovi, který maličkou ochránil, a začnou si s deštníkem spojovat nejrůznější zázraky, až se z něj stane svatá relikvie. Po letech je již z Juraje slibný advokát, který je ale stále mrzutý kvůli ztracenému dědictví. Jednoho dne se ale dá náhodou do řeči se starým známým svého otce a dozvídá se, že si měl jeho otec vždycky schovávat peníze do rukojeti svého deštníku…

Hrají: Karol Machata, Sándor Pécsi, Mari Törőcsik, Samuel Adamčík, Jela Lukešová, Nora Marákyová, Ľubomír Roman

Režie: Frigyes Bán, Vladislav Pavlovič

IMDb  70 % Kinobox  69 %

Deštník svatého Petra online

Sledovat Deštník svatého Petra online můžeš na České kino, Netflix. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Deštník svatého Petra online, zda je ke stažení a zda má Deštník svatého Petra dabing nebo titulky.

České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
Netflix
Netflix
anglické titulky | české titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 1. 4. 2022
Předplatné za 199 Kč nebo 259 Kč nebo 319 Kč - Vysvětlení cen předplatného
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Deštník svatého Petra recenze a hodnocení

Ve filmu Deštník svatého Petra hrají Karol Machata, Sándor Pécsi, Mari Törőcsik, Samuel Adamčík, Jela Lukešová, Nora Marákyová, Ľubomír Roman.

Film Deštník svatého Petra režíruje Frigyes Bán, Vladislav Pavlovič.

Film Deštník svatého Petra má 94 minut.

Film Deštník svatého Petra můžete vidět na České kino, Netflix.

Film Deštník svatého Petra je online na České kino, Netflix, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.