FB pixel TP pixel
Children of God: Lost and Found
Children of God: Lost and Found

Děti Boží: Znovunalezení

Children of God: Lost and Found
USA | 2007 | Dokumenty | Křesťanské

Poté, co strávil dětství v náboženské sektě Boží děti, v níž se religiozita prolínala se sexem, z ní budoucí filmař Noah Thomson utekl a začal vést normální život. Ale po letech sexuálního zneužívání a ponižování on ani další bývalí členové sekty asi nikdy nebudou vědět, co je vlastně normální. Doku...

Poté, co strávil dětství v náboženské sektě Boží děti, v níž se religiozita prolínala se sexem, z ní budoucí filmař Noah Thomson utekl a začal vést normální život. Ale po letech sexuálního zneužívání a ponižování on ani další bývalí členové sekty asi nikdy nebudou vědět, co je vlastně normální. Dokument z produkce HBO sleduje Thomsona při pátrání po ostatních obětech, které se pokusily začít znovu žít, a přitom hledá odpovědi na otázky týkající se jeho vlastního ztraceného dětství. Sekta Boží děti známá též pod názvem Rodina začala své působení v roce 1968 v Kalifornii a mnozí z původních členů byli hippies. V roce 1974 začala spolu s vírou praktikovat sex, aby ukázala boží lásku a získala nové členy, a skončila s tím až v roce 1987. David Berg, zakladatel a prorok sekty, komunikoval se svými následovníky pomocí dopisů, v nichž jim dával instrukce a rady týkající se nesčetných spirituálních i praktických věcí. Po jeho smrti v roce 1994 se vůdkyní sekty stala jeho žena Karel Zerbyová. Ve svém dokumentu se Noah Thomson vydává za dalšími bývalými Božími dětmi a zjišťuje, že druhá generace členů v obyčejném životě často selhává, propadá drogám, kriminalitě a mnozí se pokusili o sebevraždu, protože nejsou schopni přizpůsobit se společnosti lhostejné k jejich nešťastnému dětství. A někteří z nich překvapivě i dnes přičítají sektě určité hodnoty, sklánějí se před jejími požadavky a buď Thomsonovi rozhovor neposkytli nebo mu řekli, že v takové výchově nevidí nic špatného. Thomson také několikrát oslovil svou matku, požádal ji o rozhovor a o obhajobu Rodiny, kterou si vybrala místo své skutečné rodiny. Noah Thomson se narodil v Brazílii v roce 1976 v sektě Boží děti. V dětství se často stěhovali, žili v táborech a pod stany v rozličných komunitách. Když mu bylo osmnáct, přestěhoval se do Japonska a pracoval pro sektu ve videoprodukci. Poté, co ji opustil, začal shromažďovat materiál k dokumentu o svém dětství. Nyní žije v Brooklynu a tento dokument je jeho první film.

IMDb  66 % CSFD  61 %

Děti Boží: Znovunalezení online

Sledovat Děti Boží: Znovunalezení online můžeš na HBO Max. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Děti Boží: Znovunalezení online, zda je ke stažení a zda má Děti Boží: Znovunalezení dabing nebo titulky.

HBO Max
HBO Max
anglické titulky | původní znění | český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 5. 6. 2015
Předplatné za 199 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Děti Boží: Znovunalezení obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Děti Boží: Znovunalezení, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Děti Boží: Znovunalezení postavy.

Noah Thomson
Noah Thomson
Režie

Děti Boží: Znovunalezení recenze a hodnocení

Tvůj názor na Děti Boží: Znovunalezení?

Ve filmu Děti Boží: Znovunalezení hrají .

Film Děti Boží: Znovunalezení režíruje Noah Thomson.

Film Děti Boží: Znovunalezení můžete vidět na HBO Max.

Film Děti Boží: Znovunalezení je online na HBO Max, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.