FB pixel TP pixel
You Dont Know Jack

Doktor Smrt

You Dont Know Jack
USA | 2010 | Drama | Doktoři | 134 minut

Doktor Jack Kevorkian chtěl vždy pomáhat lidem odejít z tohoto světa. Smrt ho fascinovala a vždycky ji viděl jako součást přirozeného řádu věcí. Často také mluvil o právu na důstojnou smrt. Při svých pravidelných nočních pochůzkách po nemocnici vždy pozoroval oči umírajících, zdali mu neprozradí něc...

Doktor Jack Kevorkian chtěl vždy pomáhat lidem odejít z tohoto světa. Smrt ho fascinovala a vždycky ji viděl jako součást přirozeného řádu věcí. Často také mluvil o právu na důstojnou smrt. Při svých pravidelných nočních pochůzkách po nemocnici vždy pozoroval oči umírajících, zdali mu neprozradí něco víc. Právě tyto pochůzky mu vynesly nelichotivou přezdívku doktor Smrt. Kevorkian se po setkání s jedním ochrnutým pacientem, jehož kvalita života se prakticky rovnala nule, rozhodl přejít od slov k činům a sám začal pracovat na stroji, který nazval Mercitron. Měl pouhým stisknutím tlačítka pacientovi umožnit jednoduše a důstojně ukončit svůj život, pokud si to bude přát. Dal tak vzniknout zcela novému oboru medicíny - euthanázii. Sám poskytoval v této oblasti poradenství. Začalo to obyčejným inzerátem v novinách, pak přišla první pacientka a zanedlouho o tom měl slyšet celý svět... Detroitského patologa ztvárnil Al Pacino a za svůj strhující herecký výkon byl čerstvě oceněn Zlatým glóbem. Biografické drama s hvězdným obsazením portrétuje i několik lidí, kteří Jacku Kevorkianovi pomáhali. Nejbližší okruh příznivců vzdělaného patologa tvořili jeho sestra Margo (Brenda Vaccarová), jeho dlouholetý přítel, technik Neal Nicol (John Goodman), aktivistka Janet Goodová (Susan Sarandonová) a právník Geoffery Fieger (Danny Huston). Film, realizovaný v produkci HBO, ověnčený dvěma Cenami Emmy, natočil režisér Barry Levinson.

Hrají: Danny Huston, Susan Sarandon, John Goodman, Eric Lange, James Urbaniak, Rutanya Alda, Delaney Williams

Režie: Barry Levinson

IMDb  75 % Kinobox  73 %

Doktor Smrt online

Sledovat Doktor Smrt online můžeš na HBO Max, Max. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Doktor Smrt online, zda je ke stažení a zda má Doktor Smrt dabing nebo titulky.

Max
Max
anglické titulky | původní znění | české titulky | český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 16. 2. 2024
Předplatné za 219 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Doktor Smrt novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Doktor Smrt, které najdeš na našem webu.

25 filmů z produkce HBO, které byste měli nakoukat v domácí karanténě
25 filmů z produkce HBO, které byste měli nakoukat v domácí karanténě
16.03.2020 14:00:00 | Tipy na film

Řada z vás si při zmínce o HBO vzpomene na seriály jako Hra o trůny či Westworld. Dále pak na to, že HBO má velmi brzy novinky z kin i ve svém portfoliu. Filmy jsou pak často docela přehlíženou komoditou. A to je chyba. Tak proč to nyní nenapravit?

Nejlepší filmy z originální produkce HBO, které byste neměli minout
Nejlepší filmy z originální produkce HBO, které byste neměli minout
27.08.2019 | Tipy na film

Na HBO GO se můžete podívat na všechny tři Raimiho Spider-Many, Bohemian Rhapsody či na nejnovější zpracování Kryštůfka Robina. Vedle blockbusterů ale HBO nabízí i vlastní produkci. Vybrali jsme proto deset nejlepších snímků z její vlastní zahrádky, které byste neměli minout.

Doktor Smrt recenze a hodnocení

Ve filmu Doktor Smrt hrají Danny Huston, Susan Sarandon, John Goodman, Eric Lange, James Urbaniak, Rutanya Alda, Delaney Williams.

Film Doktor Smrt režíruje Barry Levinson.

Film Doktor Smrt má 134 minut.

Film Doktor Smrt můžete vidět na HBO Max, Max.

Film Doktor Smrt je online na HBO Max, Max, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.