FB pixel TP pixel
Dostih
Dostih

Dostih

Dostih
Česko | 1982 | Drama | Koně

V hlavním dostihu nedělního odpoledne zvítězí v Chuchli kůň Titan s jezdcem Pečenkou, žokej Sochor je jako obyčejně poslední. Trenér Janoušek druhý den Sochorovi vyčítá, že ze staré slávy žít nemůže. Sochor je přesvědčený, že k tomu, aby byl znovu v čele, mu schází dobrý kůň. Těch je ale málo Sochor...

V hlavním dostihu nedělního odpoledne zvítězí v Chuchli kůň Titan s jezdcem Pečenkou, žokej Sochor je jako obyčejně poslední. Trenér Janoušek druhý den Sochorovi vyčítá, že ze staré slávy žít nemůže. Sochor je přesvědčený, že k tomu, aby byl znovu v čele, mu schází dobrý kůň. Těch je ale málo Sochor běhá, aby snížil váhu, zatímco jeho kamarád, úspěšný Pečenka, se cpe buchtami s koněm, jako je Titan, si je jistý. V dalším nedělním dostihu je opět favoritem Titan s Pečenkou, ale oba se při pádu zraní. Přichází přítelkyně jejich známého herce, ke kterému chodí oba na mejdany, zeptat se na Pečenkovo zdraví, a zůstává přes noc se Sochorem. Tomu láska k ní vlije novou chuť do života a druhý den jde za trenérem, potlačí svou hrdost a vznětlivost a požádá ho, aby mu svěřil do péče zraněného Titana. Kůň se vyléčí a Sochor s ním začíná trénovat. Po čase mu ředitel nabídne, aby s Titanem trénoval na Velkou pardubidckou v příštím roce. Pak se vrací Pečenka z lázní Sochor mu o ředitelově nabídce nestačil říct, když si uvědomí, že s jeho návratem ztrácí Helenu. Zakrátko se oba bývalí přátelé dostávají do sporu o Titana

IMDb  52 % CSFD  60 %

Dostih online

Sledovat Dostih online můžeš na Česká filmová klasika, České kino, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Dostih online, zda je ke stažení a zda má Dostih dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 15. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 5. 1. 2021
Zdarma
České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Dostih obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Dostih, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Dostih postavy.

Dostih novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Dostih, které najdeš na našem webu.

10 českých sportovních filmů pro ty, kterým se líbil Zlatý podraz
10 českých sportovních filmů pro ty, kterým se líbil Zlatý podraz
02.11.2018 15:15:00 | České novinky

V kinech se právě promítá film Zlatý podraz, který popisuje příběh poválečného basketbalového mužstva českých mladíků. Jaké další české filmy, které zabrousily do oblasti sportu, stojí za vidění? Vybrali jsme deset nejlepších.

Dostih recenze a hodnocení

Ve filmu Dostih hrají Ladislav Mrkvička, Pavel Zedníček, Josef Větrovec, Gabriela Osvaldová, Jiří Tomek, Jiří Kodeš, Karel Hlušička, Ferdinand Krůta, Ota Sklenčka, Vladimír Hlavatý, Miroslav Masopust.

Film Dostih režíruje Jaroslav Soukup.

Film Dostih můžete vidět na Česká filmová klasika, České kino, Voyo.

Film Dostih je online na Česká filmová klasika, České kino, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.