FB pixel TP pixel
Dvanáct měsíčků
Dvanáct měsíčků

Dvanáct měsíčků

Dvanáct měsíčků
Česko | 2012 | Pohádky | Rodinné | 97 minut

Poklid podhorské vesnice naruší v předvečer vánoc návrat rodáka – mladého muže Karla z ciziny, kde se mu zjevně dařilo. Karel se rázem stane lákavou partií pro všechny dívky na vdávání ve vesnici, a to do té míry, že vezmou jeho chalupu útokem. Ženění se ale Karel chce vyhnout, naopak touží prodat s...

Poklid podhorské vesnice naruší v předvečer vánoc návrat rodáka – mladého muže Karla z ciziny, kde se mu zjevně dařilo. Karel se rázem stane lákavou partií pro všechny dívky na vdávání ve vesnici, a to do té míry, že vezmou jeho chalupu útokem. Ženění se ale Karel chce vyhnout, naopak touží prodat statek, vzít s sebou mladšího bratra a odstěhovat se natrvalo. Proto vznikne nápad uložit adeptkám nereálné úkoly a stanovit tak jednoznačné podmínky. Prvním úkolem ovšem vypadnou ze hry všechny dívky až na Maruščinu nevlastní sestru Květu. Maruška sama o Karla neusiluje, protože jí zpočátku přijde namyšlený. Jenže je Macechou nucena pomáhat s plněním úkolů Květě. Žádná z nich však netuší nic o tajemných Měsíčcích a jejich možnostech. Přesto není náhoda, že se Maruška k Měsíčkům dostane a ti jí pomohou. Karel si totiž záhy, přes veškeré Macešino a Květino nadbíhání a lhaní, přece jen Marušky všimne a vzbudí její sympatie. Macecha ale Marušku drží v šachu. Vše navíc zkomplikuje Karlův bratr Nosek, který se pod vlivem kouzla vdechnutého do fialek žertujícím měsícem Dubnem, beznadějně zamiluje do Květy. Měsíčci se neúspěšně pokusí patálii odčinit dalším kouzlem, jímž očarují jahody. Tím ale jen spustí další nečekaný zvrat událostí, které ukážou pravou povahu Květy. Dokáže teď Maruška pro Květu splnit i poslední úkol, nechat obrazit starou uschlou jabloň na rynku? A co si Karel počne, když se nakonec bude muset oženit s dívkou, kterou nemiluje?

Hrají: Marie Majkusová, Roman Vojtek, Veronika Žilková, Ivana Korolová, Jan Komínek, Vladimír Čapka, Ota Jirák

Režie: Karel Janák

IMDb  56 % Kinobox  61 %

Dvanáct měsíčků online

Sledovat Dvanáct měsíčků online můžeš na iVysílání, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Dvanáct měsíčků online, zda je ke stažení a zda má Dvanáct měsíčků dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 1. 9. 2023
Předplatné za 159 Kč
iVysílání
iVysílání
české titulky | od 24. 12. 2012
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Dvanáct měsíčků recenze a hodnocení

Ve filmu Dvanáct měsíčků hrají Marie Majkusová, Roman Vojtek, Veronika Žilková, Ivana Korolová, Jan Komínek, Vladimír Čapka, Ota Jirák.

Film Dvanáct měsíčků režíruje Karel Janák.

Film Dvanáct měsíčků má 97 minut.

Film Dvanáct měsíčků můžete vidět na iVysílání, Voyo.

Film Dvanáct měsíčků je online na iVysílání, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.