FB pixel TP pixel
The Double Life of Veronique
The Double Life of Veronique

Dvojí život Veroniky

The Double Life of Veronique
Francie | 1991 | Drama | 97 minut

Kieślowskému se po úspěchu Dekalogu konečně dostalo výraznějšího uznání v zahraničí. Na základě nabídky francouzských producentů začal se scenáristou Krzysztofem Piesiewiczem připravovat první skutečně mezinárodní projekt, jenž po dlouhém hledání vhodného názvu tvůrci pojmenovali Dvojí život Veronik...

Kieślowskému se po úspěchu Dekalogu konečně dostalo výraznějšího uznání v zahraničí. Na základě nabídky francouzských producentů začal se scenáristou Krzysztofem Piesiewiczem připravovat první skutečně mezinárodní projekt, jenž po dlouhém hledání vhodného názvu tvůrci pojmenovali Dvojí život Veroniky. Vznikl příběh o dvou dívkách, které - přestože žijí v různých částech Evropy - jsou téměř identické. Polská Veronika je talentovaná zpěvačka s okouzlujícím hlasem. Měla by vstoupit do světa dospělých, ale její osud náhle přeruší její nevyléčitelná srdeční choroba. Také francouzská Véronique je podobně vnímavá, používá podobná gesta a mimiku, zároveň působí dospěleji, neboť je obohacená o zkušenosti racionálního západního světa. Ani ona nepostrádá hudební talent, ale - kvůli vážné srdeční nemoci - se rozhodla kariéry vzdát a pracuje jako učitelka hudební výchovy na základní škole. Právě tady jednoho dne potká svou lásku - sympatického loutkoherce, který ji okouzlí svým uměním i duchem.

IMDb  78 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Dvojí život Veroniky online

Dvojí život Veroniky online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Dvojí život Veroniky obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Dvojí život Veroniky, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Dvojí život Veroniky postavy.

Dvojí život Veroniky zajímavosti

Tržby v českých kinech
1 083 290 Kč
Návštěvnost v českých kinech
17 046 diváků

Dvojí život Veroniky recenze a hodnocení

Ve filmu Dvojí život Veroniky hrají Irene Jacob, Halina Gryglaszewska, Philippe Volter, Guillaume de Tonquédec, Kalina Jędrusik, Aleksander Bardini, Władysław Kowalski.

Film Dvojí život Veroniky režíruje Krzysztof Kieślowski.

Film Dvojí život Veroniky má 97 minut.

Film Dvojí život Veroniky vidělo v českých kinech 17 046 diváků.

Film Dvojí život Veroniky není zatím nikde online.

Film Dvojí život Veroniky není zatím kde sledovat.