FB pixel TP pixel
The Double Life of Veronique
The Double Life of Veronique

Dvojí život Veroniky

The Double Life of Veronique
Francie | 1991 | Drama | Magický realismus | 97 minut

Kieślowskému se po úspěchu Dekalogu konečně dostalo výraznějšího uznání v zahraničí. Na základě nabídky francouzských producentů začal se scenáristou Krzysztofem Piesiewiczem připravovat první skutečně mezinárodní projekt, jenž po dlouhém hledání vhodného názvu tvůrci pojmenovali Dvojí život Veronik...

Kieślowskému se po úspěchu Dekalogu konečně dostalo výraznějšího uznání v zahraničí. Na základě nabídky francouzských producentů začal se scenáristou Krzysztofem Piesiewiczem připravovat první skutečně mezinárodní projekt, jenž po dlouhém hledání vhodného názvu tvůrci pojmenovali Dvojí život Veroniky. Vznikl příběh o dvou dívkách, které - přestože žijí v různých částech Evropy - jsou téměř identické. Polská Veronika je talentovaná zpěvačka s okouzlujícím hlasem. Měla by vstoupit do světa dospělých, ale její osud náhle přeruší její nevyléčitelná srdeční choroba. Také francouzská Véronique je podobně vnímavá, používá podobná gesta a mimiku, zároveň působí dospěleji, neboť je obohacená o zkušenosti racionálního západního světa. Ani ona nepostrádá hudební talent, ale - kvůli vážné srdeční nemoci - se rozhodla kariéry vzdát a pracuje jako učitelka hudební výchovy na základní škole. Právě tady jednoho dne potká svou lásku - sympatického loutkoherce, který ji okouzlí svým uměním i duchem.

Hrají: Irene Jacob, Halina Gryglaszewska, Philippe Volter, Guillaume de Tonquédec, Kalina Jędrusik, Aleksander Bardini, Władysław Kowalski

Režie: Krzysztof Kieślowski

IMDb  78 % Kinobox  74 %

Dvojí život Veroniky online

Sledovat Dvojí život Veroniky online můžeš na KVIFF TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Dvojí život Veroniky online, zda je ke stažení a zda má Dvojí život Veroniky dabing nebo titulky.

KVIFF TV
KVIFF TV
české titulky | od 16. 11. 2023
Půjčení (HD) za 110 Kč Nákup (HD) za 190 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Dvojí život Veroniky zajímavosti

Tržby v českých kinech
1 083 290 Kč
Návštěvnost v českých kinech
17 046 diváků

Dvojí život Veroniky recenze a hodnocení

Ve filmu Dvojí život Veroniky hrají Irene Jacob, Halina Gryglaszewska, Philippe Volter, Guillaume de Tonquédec, Kalina Jędrusik, Aleksander Bardini, Władysław Kowalski.

Film Dvojí život Veroniky režíruje Krzysztof Kieślowski.

Film Dvojí život Veroniky má 97 minut.

Film Dvojí život Veroniky vidělo v českých kinech 17 046 diváků.

Film Dvojí život Veroniky můžete vidět na KVIFF TV.

Film Dvojí život Veroniky je online na KVIFF TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.