FB pixel TP pixel
Excellent Cadavers
Excellent Cadavers

Falcone

Excellent Cadavers
Itálie | 1999 | Krimi filmy | Gangsteři | 86 minut

Toto strhující drama vypráví o soudci z Palerma (na Sicílii) jménem Giovanni Falcone, jenž riskoval svou kariéru i osobní život, aby postavil během 80. a na začátku 90. let italskou mafii před soud. Falcone naprosto ignoroval fakt, že Cosa Nostra zavraždila mnoho úředníků. Spojil se se svým kolegou ...

Toto strhující drama vypráví o soudci z Palerma (na Sicílii) jménem Giovanni Falcone, jenž riskoval svou kariéru i osobní život, aby postavil během 80. a na začátku 90. let italskou mafii před soud. Falcone naprosto ignoroval fakt, že Cosa Nostra zavraždila mnoho úředníků. Spojil se se svým kolegou prokurátorem, Paolem Borsellinim a společně vypracovali žaloby na stovky členů mafie. Pracovali neúnavně a díky přísným bezpečnostním opatřením a svědectví někdejšího šéfa Tommasso Buscetta se Falconemu podařilo dostat za mříže 344 členů mafie. Byli odsouzeni během veřejně velmi sledovaného tzv. maxi-soudu. Ovšem Falconeho triumf trval jen krátce, jeho spolupracovníci – soudci a státní zástupci – ho totiž nezvolili hlavním inspektorem. Falcone tedy rezignoval a odešel pracovat do Říma. V roce 1992 se však vrátil zpět do Palerma se svou manželkou Francescou. Pár však zahynul díky bombě nastražené na dálnici. O dva měsíce později byl zavražděn Borsellino. Smrt hrdinů pohltila celou Itálii a roznítila největší antikampaň za několik posledních desetiletí.

Hrají: Chazz Palminteri, F. Murray Abraham, Anna Galiena, Andy Luotto, Lina Sastri, Arnoldo Foa, Ivo Garrani

Režie: Ricky Tognazzi

IMDb  65 % Kinobox  70 %

Falcone online

Sledovat Falcone online můžeš na HBO Max. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Falcone online, zda je ke stažení a zda má Falcone dabing nebo titulky.

HBO Max
HBO Max
anglické titulky | původní znění | český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 8. 3. 2022
Předplatné za 199 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Falcone recenze a hodnocení

Ve filmu Falcone hrají Chazz Palminteri, F. Murray Abraham, Anna Galiena, Andy Luotto, Lina Sastri, Arnoldo Foa, Ivo Garrani.

Film Falcone režíruje Ricky Tognazzi.

Film Falcone má 86 minut.

Film Falcone můžete vidět na HBO Max.

Film Falcone je online na HBO Max, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.