FB pixel TP pixel
Final Portrait
Final Portrait

Final Portrait

Final Portrait
Velká Británie | 2017 | Životopisné filmy | Umělci | 90 minut

V roce 1964 je americký spisovatel a milovník umění James Lord během krátké návštěvy Paříže požádán svým přítelem, světoznámým malířem Albertem Giacomettim, aby mu stál modelem. Práce, jak Giacometti Lorda ujišťuje, bude trvat jen několik dní. Lord, který je nabídkou polichocen a zaujat, souhlasí. A...

V roce 1964 je americký spisovatel a milovník umění James Lord během krátké návštěvy Paříže požádán svým přítelem, světoznámým malířem Albertem Giacomettim, aby mu stál modelem. Práce, jak Giacometti Lorda ujišťuje, bude trvat jen několik dní. Lord, který je nabídkou polichocen a zaujat, souhlasí. A tak začíná příběh neobvyklého přátelství, který Lordovýma očima nahlíží na krásu, frustraci, hloubku a místy i na naprostou chaotičnost kreativního procesu. Snímek "Finální portrét" vykresluje nejen portrét génia, ale také vztah mezi dvěma zcela rozdílnými muži, kteří jsou si díky jedinému, neustále se měnícímu tvůrčímu aktu stále bližší. Snímek osvětluje samotný umělecký proces, který je střídavě radostný, nesnesitelný a omračující, přičemž zkoumá, zda je nadání velkého umělce prokletí nebo požehnání.

IMDb  62 % CSFD  61 %

Final Portrait online

Sledovat Final Portrait online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Final Portrait online, zda je ke stažení a zda má Final Portrait dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
HD kvalita | SD kvalita | od 1. 5. 2019
Nákup za 249 Kč nebo 329 Kč (HD)

Final Portrait obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Final Portrait, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Final Portrait postavy.

Geoffrey Rush
Geoffrey Rush
Alberto Giacometti
Armie Hammer
Armie Hammer
James Lord
Clémence Poésy
Clémence Poésy
Caroline
Tony Shalhoub
Tony Shalhoub
Diego Giacometti
Sylvie Testud
Sylvie Testud
Annette Arm
James Faulkner
James Faulkner
Pierre Matisse
Evan Lurie
Evan Lurie
Hudba
Stanley Tucci
Stanley Tucci
Režie

Final Portrait recenze a hodnocení