FB pixel TP pixel
The Giant Buddhas
The Giant Buddhas

Giant Buddhas

The Giant Buddhas
Švýcarsko | 2006

Snímek nás přivádí do rozlehlého údolí Bamiyan v Afghánistánu. V únoru 2001 vydal Taliban příkaz, aby byly zničeny všechny sochy, které nesouvisí s islámským náboženstvím. V březnu již byly tamější slavné sochy Buddhy (z nichž jedna měřila celých 53 metrů a byla tak největším zpodobněním Buddhy na s...

Snímek nás přivádí do rozlehlého údolí Bamiyan v Afghánistánu. V únoru 2001 vydal Taliban příkaz, aby byly zničeny všechny sochy, které nesouvisí s islámským náboženstvím. V březnu již byly tamější slavné sochy Buddhy (z nichž jedna měřila celých 53 metrů a byla tak největším zpodobněním Buddhy na světě) zničeny napadrť. Poté se strhnul mezinárodní poprask, jehož pokrytectvím se Freiovo poetické pátrání mimo jiné zabývá.Frei kráčí ve stopách čínského mnicha Süan-canga ze sedmého století, který se proslavil šestnáctiletým duchovním putováním podél Hedvábné stezky do Indie. Bamiyan byl jednou z jeho zastávek. Süan-Cang ve svých denících podává až drásavě působivé líčení soch Buddhů a dráždí nás zmínkou o ještě větším Buddhovi v nedalekém klášteře. Odhaduje, že je přibližně 300 metrů vysoká, což by z ní činilo největší sochu v lidských dějinách a osmý div světa.Legendou „spícího Buddhy“ je fascinován i archeolog ZémaryalaiTarzi, který zahájí vykopávky, ačkoli zároveň ostře kritizuje plundrování afghánské historie. Snímek dále zachycuje kýčovitý pokus vytvořit repliku Buddhy z Bamiyanu coby turistickou atrakci v Číně.V Kanadě mezitím afghánská spisovatelka a novinářka Nelofer Pazirová odpovídá na Freiovy dopisy a zamýšlí se nad starou fotografií svého otce, který pózuje před obřími sochami Buddhy. Frei ve snímku představuje plány high-tech rekonstrukce prostřednictvím „fotogrametrie“ a „anastylózy“.Esej o terorismu a toleranci, nevědomosti a identitě, fanatismu a víře.

IMDb  72 % Kinobox  72 %

Giant Buddhas online

Sledovat Giant Buddhas online můžeš na DaFilms. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Giant Buddhas online, zda je ke stažení a zda má Giant Buddhas dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
anglické titulky | původní znění | od 15. 12. 2016
Půjčení za 65 Kč Nákup za 110 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Giant Buddhas recenze a hodnocení

Ve filmu Giant Buddhas hrají .

Film Giant Buddhas režíruje .

Film Giant Buddhas můžete vidět na DaFilms.

Film Giant Buddhas je online na DaFilms, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.