FB pixel TP pixel
Hotel for Strangers

Hotel pro cizince

Hotel for Strangers
Česko | 1967 | Komedie | Krimi komedie | 103 minut

Český film HOTEL PRO CIZINCE natočil režisér Antonín Máša podle vlastního námětu a scénáře, na němž s ním spolupracoval kameraman Ivan Šlapeta a jako dramaturg se podílel Sergej Machonin. Podtitulkem scénáře "Mumraj o lásce a smrti" se autoři pokusili naznačit, oč jim ve filmu jde. Ovšem skutečně je...

Český film HOTEL PRO CIZINCE natočil režisér Antonín Máša podle vlastního námětu a scénáře, na němž s ním spolupracoval kameraman Ivan Šlapeta a jako dramaturg se podílel Sergej Machonin. Podtitulkem scénáře "Mumraj o lásce a smrti" se autoři pokusili naznačit, oč jim ve filmu jde. Ovšem skutečně jen naznačit. Tajemný příběh lásky a vraždy mladého básníka v hotelu pro cizince je zasazen do secesního prostředí, které mu dodává zcela zvláštní atmosféru, v českém filmu téměř ojedinělou. Na druhé straně je nesporné, že film těží hojně z několika literárních i filmových vzorů. Mezi prvními nacházíme četné ozvuky Franze Kafky, druhé jsou pak dány především tradicí filmové veselohry němé éry. Příběh sám má však i symbolický podtext, který jej spojuje s dneškem. Hotel Svět je obrazem světa s malým "es". V tomto světě, prolezlém lhostejností, přetvářkou, lží a zločinem, hledá básník čistou a skutečnou lásku.

IMDb  71 % CSFD  72 %

Hotel pro cizince online

Sledovat Hotel pro cizince online můžeš na Starmax, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Hotel pro cizince online, zda je ke stažení a zda má Hotel pro cizince dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 3. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
Starmax
Starmax
od 27. 9. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Hotel pro cizince obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Hotel pro cizince, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Hotel pro cizince postavy.

Hotel pro cizince recenze a hodnocení

Ve filmu Hotel pro cizince hrají Petr Čepek, Táňa Fischerová.

Film Hotel pro cizince režíruje Antonín Máša.

Film Hotel pro cizince má 103 minut.

Film Hotel pro cizince můžete vidět na Starmax, Voyo.

Film Hotel pro cizince je online na Starmax, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.