FB pixel TP pixel
Die Sterntaler
Die Sterntaler

Hvězdné tolary

Die Sterntaler
Německo | 2011 | Pohádky | Rodinné

Bylo jednou jedno jedenáctileté děvčátko jménem Mina, které bylo tak chudé, že kromě dobrého srdce a jednoho oblečení nemělo nic jiného. Ve vesnici, kde žila, však na tom nikdo nebyl o mnoho lépe. Žili tu totiž jen malé děti a staří lidé. Všechny ostatní, včetně rodičů malé Miny, totiž bezcitný král...

Bylo jednou jedno jedenáctileté děvčátko jménem Mina, které bylo tak chudé, že kromě dobrého srdce a jednoho oblečení nemělo nic jiného. Ve vesnici, kde žila, však na tom nikdo nebyl o mnoho lépe. Žili tu totiž jen malé děti a staří lidé. Všechny ostatní, včetně rodičů malé Miny, totiž bezcitný král před čtyřmi lety odvlekl a od té doby je nutí k tvrdé službě u dvora. Jednoho dne se Mina rozhodne, že ho půjde požádat o milost pro svou maminku a tatínka, a také pro ostatní odvlečené rodiče. Staří vesničané jí dali na cestu dva tolary, jediné mince, které ve vesnici mají a s těmi se Mina vydá na cestu. Všude vidí jen bídu a strádání. Cestou narazí na prohnaného obchodníka Caspara, který drží v malé kleci strakatého pejska Flixe. Ze soucitu se Mina nechá přesvědčit, aby si s Casparem zahrála o psa karty. Když vyhraje bude pes její, když prohraje dá Casparovi své dva tolary. Určitě by nad mazaným kupcem nevyhrála, kdyby jí v poslední chvíli nepomohl svou nápovědou Flix. Malý pes totiž dokáže mluvit s dětmi, které mají čisté srdce. Doprovází pak Minu na její cestě na královský hrad, kde se jí skutečně podaří dostat až před krále a královnu. Ti nakonec souhlasí, že rodiče propustí, ovšem jen pokud je najde do západu slunce. Mina se plná naděje pustí do horlivého hledání, rodiče se jí však najít nedaří. Zoufalá tráví noc v lese poblíž hradu, když tu náhle začne hvězda nad její hlavou zářit a vzápětí se stane zázrak, díky němuž se dívčin sen konečně stane skutečností.

Hrají: Meira Durand, Juliane Köhler, Thomas Loibl, Rufus Beck, Axel Prahl, Gruschenka Stevens, Eisi Gulp, Benedikt Gutjan, Nic Romm, Klaus Münster, Paul Alhäuser

Režie: Maria von Heland

IMDb  67 % Kinobox  55 %

Hvězdné tolary online

Sledovat Hvězdné tolary online můžeš na Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Hvězdné tolary online, zda je ke stažení a zda má Hvězdné tolary dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
český dabing | od 4. 12. 2021
Předplatné za 159 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Hvězdné tolary recenze a hodnocení

Ve filmu Hvězdné tolary hrají Meira Durand, Juliane Köhler, Thomas Loibl, Rufus Beck, Axel Prahl, Gruschenka Stevens, Eisi Gulp, Benedikt Gutjan, Nic Romm, Klaus Münster, Paul Alhäuser.

Film Hvězdné tolary režíruje Maria von Heland.

Film Hvězdné tolary můžete vidět na Voyo.

Film Hvězdné tolary je online na Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.