FB pixel TP pixel
Jak básníci neztrácejí naději
Jak básníci neztrácejí naději

Jak básníci neztrácejí naději

Jak básníci neztrácejí naději
Česko | 2004 | Básníci | Komedie | Dramedy

Na začátku příběhu se dozvídáme, že se Štěpán Šafránek musel rozloučit se svými svěřenci a krásnými jeptiškami z Ústavu sociální péče, který se musel v důsledku restitucí odstěhovat z Hradiště. Štěpán nastupuje jako lékař do rychlé záchranné služby, kde v dispečinku kraluje jeho bývalá sestřička výř...

Na začátku příběhu se dozvídáme, že se Štěpán Šafránek musel rozloučit se svými svěřenci a krásnými jeptiškami z Ústavu sociální péče, který se musel v důsledku restitucí odstěhovat z Hradiště. Štěpán nastupuje jako lékař do rychlé záchranné služby, kde v dispečinku kraluje jeho bývalá sestřička výřečná Tonička. Vzápětí mu umírá maminka, která už byla dlouho nemocná. A aby těch katastrof nebylo dost, Štěpána postihne živelná pohroma dočasně se k němu nastěhuje jeho kamarád Kendy, kterému se rozpadlo manželství a jeho bývalá manželka Sylvie jej vykázala z bytu. Ani vztah Štěpána se Superpopelkou Ute, jinak majitelkou lékárny U Černé Madony a dalších čtyř lékáren, není nijak dokonalý. Nevzali se a léty jejich vztah zevšedněl a zešedivěl U Černé Madony však nastoupila nová lékárnice Anička, která je nejen hezká, ale má pocit, že musí Štěpánkovi pomoci a tak začíná nový vztah Kendy se všemožně snaží prosadit a udržet v reklamní branži, a proto opět vtahuje Štěpána do své práce. Jejich kamarád Karabec, úspěšný podnikatel a majitel autosalonu, přemluví Štěpána, aby se přihlásil na konkurs ředitele do místní nemocnice, která je před krachem. Štěpán nejdříve odmítá, ale pak ho to začne zajímat a konkurs vyhraje. Jeho iluze a poctivé úsilí zachránit nemocnici však naráží na zkorumpovanou síť nejrůznějších podvodníků, od ministerských úředníků, politiků až po takzvané podnikatelé, kterým jde jenom o jedno nahrabat si co nejvíce peněz bez ohledu na pacienty, lékaře a lidskou bolest. Jsou mezi nimi i Vendulka-utěšitelka, která na ministerstvu přežila všechny režimy, neschopný, ale všeho schopný Písařík, který se dal na politickou kariéru a další. Otráven politikařením a intrikami Štěpán rezignuje na tuto funkci a vrací se k práci, která má smysl a dává naději k záchrance Mezitím dochází k definitivnímu rozchodu s Ute, ale najednou i Anička, vinou nedorozumění, zmizí ze Štěpánova života Štěpán se rozhodne ji stůj co stůj najít kde však básníci potkávají naději?..

Hrají: Pavel Kříž, David Matásek, Michaela Badinková, Tereza Brodská, Eva Jeníčková, Miroslav Táborský, Jana Hlaváčová

Režie: Dušan Klein

IMDb  53 % Kinobox  60 %

Jak básníci neztrácejí naději online

Sledovat Jak básníci neztrácejí naději online můžeš na Canal Plus, České kino, Filmbox+, Prima Plus, Vodafone TV, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Jak básníci neztrácejí naději online, zda je ke stažení a zda má Jak básníci neztrácejí naději dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 3. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
Canal Plus
Canal Plus
od 28. 4. 2023
Předplatné za 189 Kč
České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
Filmbox+
Filmbox+
SD kvalita | od 27. 9. 2022
Předplatné za 99 Kč
Prima Plus
Prima Plus
od 9. 2. 2023
Předplatné za 99 Kč (HD s reklamou) nebo 149 Kč (HD bez reklam)
Vodafone TV
Vodafone TV
SD kvalita | od 12. 2. 2021
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Jak básníci neztrácejí naději zajímavosti

Tržby v českých kinech
36 568 886 Kč
Návštěvnost v českých kinech
407 406 diváků

Jak básníci neztrácejí naději recenze a hodnocení

Mirka Spáčilová
Mirka Spáčilová iDnes

Vrátit se na půdu předchozího hitu podruhé je ošidné, potřetí to hraničí se sebevraždou, počtvrté s pokoušením pekelných mocností. A popáté si to troufnou jen hazardéři silní v kramflecích - tak jako Básníci. Jak dopadli?...   Celá recenze

 60 %

Tvůj názor na Jak básníci neztrácejí naději?

Ve filmu Jak básníci neztrácejí naději hrají Pavel Kříž, David Matásek, Michaela Badinková, Tereza Brodská, Eva Jeníčková, Miroslav Táborský, Jana Hlaváčová.

Film Jak básníci neztrácejí naději režíruje Dušan Klein.

Film Jak básníci neztrácejí naději vidělo v českých kinech 407 406 diváků.

Film Jak básníci neztrácejí naději můžete vidět na Canal Plus, České kino, Filmbox+, Prima Plus, Vodafone TV, Voyo.

Film Jak básníci neztrácejí naději je online na Canal Plus, České kino, Filmbox+, Prima Plus, Vodafone TV, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.