FB pixel TP pixel
Klapzubova XI.
Klapzubova XI.

Klapzubova XI.

Klapzubova XI.
Česko | 1938 | Komedie | Fotbal

Podle humoristické knihy Eduarda Basse natočil v roce 1938 Ladislav Brom sportovní komedii, k níž napsal scénář příští úspěšný režisér Karel Steklý. Podobně jako v knižní předloze, také ve filmu je hlavní atrakcí jedenáct talentovaných fotbalistů – synů majitele autodílny Klapzuby. Vedle pokušení v ...

Podle humoristické knihy Eduarda Basse natočil v roce 1938 Ladislav Brom sportovní komedii, k níž napsal scénář příští úspěšný režisér Karel Steklý. Podobně jako v knižní předloze, také ve filmu je hlavní atrakcí jedenáct talentovaných fotbalistů – synů majitele autodílny Klapzuby. Vedle pokušení v podobě profesionalizace (rozbíjející přirozenou rodinnou jednotu) se v oddechovém snímku řeší i milostné vzplanutí středního útočníka Pepíka Klapzuby (Jan Šebor) k půvabné Evě (Hana Vítová). V rolích rodičů mezinárodně úspěšného týmu se objevili Theodor Pištěk a Antonie Nedošinská. Také řada dalších rolí je obsazena dobovou hereckou elitou. Do partů fotbalistů si režisér vybral i neherce a profesionální sportovce. Ve své době snímek nezaujal jen populárním tématem, ale i vlasteneckým laděním.

IMDb  56 % CSFD  61 %

Klapzubova XI. online

Sledovat Klapzubova XI. online můžeš na Česká filmová klasika, DaFilms, Stream. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Klapzubova XI. online, zda je ke stažení a zda má Klapzubova XI. dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
HD kvalita | od 28. 1. 2020
Zdarma
DaFilms
DaFilms
od 1. 11. 2019
Předplatné za 145 Kč
Stream
Stream
od 27. 12. 2021
Zdarma

Klapzubova XI. obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Klapzubova XI., kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Klapzubova XI. postavy.

Klapzubova XI. novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Klapzubova XI., které najdeš na našem webu.

10 českých sportovních filmů pro ty, kterým se líbil Zlatý podraz
10 českých sportovních filmů pro ty, kterým se líbil Zlatý podraz
02.11.2018 15:15:00 | České novinky

V kinech se právě promítá film Zlatý podraz, který popisuje příběh poválečného basketbalového mužstva českých mladíků. Jaké další české filmy, které zabrousily do oblasti sportu, stojí za vidění? Vybrali jsme deset nejlepších.

Klapzubova XI. recenze a hodnocení