FB pixel TP pixel
Kovář z Podlesí
Kovář z Podlesí

Kovář z Podlesí

Kovář z Podlesí
Česko | 2013 | Pohádky | Draci

Podlesí je malá vesnička, kterou se před lety přehnala válka s Turkem. Dobré houbové víly byly tehdy požádány o pomoc, ale protože vykonaly dobro i zlo zároveň, byly potrestány a staly se z nich houbové baby. A na Podlesí za to padla kletba. Teď přišel čas vše napravit, ale ve vsi se objevil Drak. A...

Podlesí je malá vesnička, kterou se před lety přehnala válka s Turkem. Dobré houbové víly byly tehdy požádány o pomoc, ale protože vykonaly dobro i zlo zároveň, byly potrestány a staly se z nich houbové baby. A na Podlesí za to padla kletba. Teď přišel čas vše napravit, ale ve vsi se objevil Drak. A tak zatímco se Toník snaží zachránit svou milou Bětku ze spárů zlých víl, jeho strýc Kovář se, se svými zaměstnanci Veverkou a Křečkem, vypraví na Draka. Hlavní myšlenkou pohádky je, že se zlem nelze bojovat hrubou silou, ale naopak - rozumem, srdcem a odvahou. Kovář z Podlesí má poklidné tempo klasických pohádek a bez zbytečného spěchu vypráví příběh, ve kterém jde, jako v každé pohádce, o souboj dobra a zla. A protože je to pohádka, ve které je všechno tak trochu jinak není ani dobro a zlo až tak úplně jednoznačné, a stejně jako děj filmu, je i jeho závěr nečekaný a originální.

Hrají: Bolek Polívka, Gregor Bauer, Valerie Šámalová, Filip Dvořák, Matěj Převrátil, Josef Somr, Milan Markovič

Režie: Pavel Göbl

IMDb  56 % Kinobox  44 %

Kovář z Podlesí online

Sledovat Kovář z Podlesí online můžeš na České kino, Kinobox, Starmax, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Kovář z Podlesí online, zda je ke stažení a zda má Kovář z Podlesí dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 19. 1. 2021
Předplatné za 159 Kč
České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
Kinobox
Kinobox
od 13. 6. 2023
Zdarma
Starmax
Starmax
od 12. 8. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Kovář z Podlesí zajímavosti

Tržby v českých kinech
4 057 931 Kč
Návštěvnost v českých kinech
41 333 diváků

Kovář z Podlesí recenze a hodnocení

Ve filmu Kovář z Podlesí hrají Bolek Polívka, Gregor Bauer, Valerie Šámalová, Filip Dvořák, Matěj Převrátil, Josef Somr, Milan Markovič.

Film Kovář z Podlesí režíruje Pavel Göbl.

Film Kovář z Podlesí vidělo v českých kinech 41 333 diváků.

Film Kovář z Podlesí můžete vidět na České kino, Kinobox, Starmax, Voyo.

Film Kovář z Podlesí je online na České kino, Kinobox, Starmax, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.