FB pixel TP pixel
King of the Sumava
King of the Sumava

Král Šumavy

King of the Sumava
Česko | 1959 | Krimi filmy | Špióni | 90 minut

Naivní špiónské historky se zásluhou tohoto snímku vyšplhaly na kvalitativní vyšší úroveň. Syžetově - námět poskytl Rudolf Kalčík - se ještě podřizuje politické mytologii o zlých agentech, jejichž rejdy překazí hrdinní pohraničníci, ale pojetí příběhu i vypravěčství získávají výrazovou svébytnost, p...

Naivní špiónské historky se zásluhou tohoto snímku vyšplhaly na kvalitativní vyšší úroveň. Syžetově - námět poskytl Rudolf Kalčík - se ještě podřizuje politické mytologii o zlých agentech, jejichž rejdy překazí hrdinní pohraničníci, ale pojetí příběhu i vypravěčství získávají výrazovou svébytnost, poučenou moderními trendy té doby. Kachyňa zde rozvedl své pojetí vojenských příběhů jako ryze chlapské záležitosti. Vizuální podobu filmu určuje hned úvodní sekvence, členitá jízda mokřitými šumavskými hvozdy, kdy majestátně vzrostlé stromy naznačují rozlehlost lesní pokrývky i její dumavou atmosféru. Černobílý obraz prostupuje baladičnost, proměněná ovšem ve vítězný chvalozpěv na odhodlané obránce hranic, jak zněl dobový slogan.

IMDb  65 % CSFD  72 %

Král Šumavy online

Sledovat Král Šumavy online můžeš na Vodafone TV, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Král Šumavy online, zda je ke stažení a zda má Král Šumavy dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 10. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
Vodafone TV
Vodafone TV
HD kvalita | SD kvalita | od 7. 11. 2020
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Král Šumavy obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Král Šumavy, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Král Šumavy postavy.

Král Šumavy zajímavosti

Návštěvnost v českých kinech
4 101 474 diváků

Král Šumavy recenze a hodnocení

Ve filmu Král Šumavy hrají Jiří Vala, Radovan Lukavský.

Film Král Šumavy režíruje Karel Kachyňa.

Film Král Šumavy má 90 minut.

Film Král Šumavy vidělo v českých kinech 4 101 474 diváků.

Film Král Šumavy můžete vidět na Vodafone TV, Voyo.

Film Král Šumavy je online na Vodafone TV, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.