FB pixel TP pixel
King of the Sumava
King of the Sumava

Král Šumavy

King of the Sumava
Česko | 1959 | Krimi filmy | Špióni | 90 minut

Naivní špiónské historky se zásluhou tohoto snímku vyšplhaly na kvalitativní vyšší úroveň. Syžetově - námět poskytl Rudolf Kalčík - se ještě podřizuje politické mytologii o zlých agentech, jejichž rejdy překazí hrdinní pohraničníci, ale pojetí příběhu i vypravěčství získávají výrazovou svébytnost, p...

Naivní špiónské historky se zásluhou tohoto snímku vyšplhaly na kvalitativní vyšší úroveň. Syžetově - námět poskytl Rudolf Kalčík - se ještě podřizuje politické mytologii o zlých agentech, jejichž rejdy překazí hrdinní pohraničníci, ale pojetí příběhu i vypravěčství získávají výrazovou svébytnost, poučenou moderními trendy té doby. Kachyňa zde rozvedl své pojetí vojenských příběhů jako ryze chlapské záležitosti. Vizuální podobu filmu určuje hned úvodní sekvence, členitá jízda mokřitými šumavskými hvozdy, kdy majestátně vzrostlé stromy naznačují rozlehlost lesní pokrývky i její dumavou atmosféru. Černobílý obraz prostupuje baladičnost, proměněná ovšem ve vítězný chvalozpěv na odhodlané obránce hranic, jak zněl dobový slogan.

Hrají: Jiří Vala, Radovan Lukavský

Režie: Karel Kachyňa

IMDb  65 % Kinobox  77 %

Král Šumavy online

Sledovat Král Šumavy online můžeš na O2TV, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Král Šumavy online, zda je ke stažení a zda má Král Šumavy dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 10. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
O2TV
O2TV
HD kvalita | od 1. 6. 2023
Půjčení (HD) za 59 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Král Šumavy zajímavosti

Návštěvnost v českých kinech
4 101 474 diváků

Král Šumavy recenze a hodnocení

Ve filmu Král Šumavy hrají Jiří Vala, Radovan Lukavský.

Film Král Šumavy režíruje Karel Kachyňa.

Film Král Šumavy má 90 minut.

Film Král Šumavy vidělo v českých kinech 4 101 474 diváků.

Film Král Šumavy můžete vidět na O2TV, Voyo.

Film Král Šumavy je online na O2TV, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.