FB pixel TP pixel
Královské řádění
Královské řádění

Královské řádění

Královské řádění
Česko | 1974 | Komedie | Středověk

Ludvík Kundera byl český básník, dramatik, prozaik, překladatel a literární historik. Jeho televizní hra je ironickým a zábavným pohledem do domácnosti vladaře Říše římské. Autorův zájem se soustředil na prolínání soukromého a veřejného osudu panovníka Karla IV.. V první části se již nemladý král vě...

Ludvík Kundera byl český básník, dramatik, prozaik, překladatel a literární historik. Jeho televizní hra je ironickým a zábavným pohledem do domácnosti vladaře Říše římské. Autorův zájem se soustředil na prolínání soukromého a veřejného osudu panovníka Karla IV.. V první části se již nemladý král věnuje plně politice a panování a na manželku Annu Svídnickou (třetí v pořadí) nemá tolik času, jak by si mladá a zamilovaná panovnice přála. Anna tedy spřádá malou intriku, aby krále podnítila k žárlivosti. Druhý obrázek ze života stárnoucího Karla IV. se týká jeho poslední manželky Alžběty. Ta naopak po králových něžnostech vůbec netouží a raději se věnuje panovnickým problémům. Jenže tentokrát je to král, kdo prahne po manželských radostech, a proto se pokusí vyvolat v královně žárlivost...

Hrají: Jiří Vala, Jana Paulová, Blanka Waleská, Ota Sklenčka, Čestmír Řanda st., Jan Faltýnek, Ludmila Šafářová

Královské řádění online

Sledovat Královské řádění online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Královské řádění online, zda je ke stažení a zda má Královské řádění dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 26. 10. 2021
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Královské řádění recenze a hodnocení

Ve filmu Královské řádění hrají Jiří Vala, Jana Paulová, Blanka Waleská, Ota Sklenčka, Čestmír Řanda st., Jan Faltýnek, Ludmila Šafářová.

Film Královské řádění režíruje .

Film Královské řádění můžete vidět na iVysílání.

Film Královské řádění je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.