FB pixel TP pixel
Krvavý román
Krvavý román

Krvavý román

Krvavý román
Česko | 1993 | Drama

Osobitého výtvarníka, typografa, spisovatele Josefa Váchala zná veřejnost především díky jeho Krvavému románu. Surrealistická rozkošatělost této obhajoby pokleslého čtiva 19. století zaujala Jaroslava Brabce a jeho spolupracovníky a našli k tomu odpovídající obraz \braku\ 20. století. Zájem autorů s...

Osobitého výtvarníka, typografa, spisovatele Josefa Váchala zná veřejnost především díky jeho Krvavému románu. Surrealistická rozkošatělost této obhajoby pokleslého čtiva 19. století zaujala Jaroslava Brabce a jeho spolupracovníky a našli k tomu odpovídající obraz \braku\ 20. století. Zájem autorů se soustřeďuje především na období němého filmu, procházka dějinami kinematografie pokračuje přes nástup zvukového filmu až do současnosti (autorský film 60. let, moderní horor), formálně tu najdeme např. využití techniky tónovaného filmu). Všestranná parodie prolíná barvitou dějovou změť s příběhem autora (Váchala/Paseky), komentujícího a vytvářejícího svou knihu, a rozštěpeného navíc v ději do postav Fragonarda a Mistra. Stejně jako u Váchala vstupuje do fikce stále silněji realita, aby se jediným \šťastným koncem\ ukázalo být hotové umělcovo dílo.

IMDb  63 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Krvavý román online

Krvavý román online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Krvavý román obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Krvavý román, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Krvavý román postavy.

Krvavý román novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Krvavý román, které najdeš na našem webu.

10 nejlepších českých hororů
10 nejlepších českých hororů
31.10.2017 | Tipy na film

Poslední říjnový den je tu a s ním i halloweenská tradice. U nás zatím není tak silná, naopak teprve druhý a třetí listopadový den slavíme Dušičky. Pojďme obojí zkombinovat a podívat se na ryze americký žánr (horor) a jak se mu dařilo u nás. Ano, správně, vybíráme ty nejlepší české horory historie.

Krvavý román zajímavosti

Tržby v českých kinech
1 650 349 Kč
Návštěvnost v českých kinech
78 320 diváků

Krvavý román recenze a hodnocení