FB pixel TP pixel
Lucerna
Lucerna

Lucerna

Lucerna
Česko | 1967 | Pohádky | Rodinné

Plejáda hereckých osobností v klasické národní báchorce A. Jiráska. Jiráskova „Lucerna" je z jeho her nejznámější a nejhranější. Využili ji i tvůrci televizní. Ve druhé polovině šedesátých let vznikl zdařilý přepis s pozoruhodně vystiženou atmosférou realisticko-pohádkového motivu předlohy. Na film...

Plejáda hereckých osobností v klasické národní báchorce A. Jiráska. Jiráskova „Lucerna" je z jeho her nejznámější a nejhranější. Využili ji i tvůrci televizní. Ve druhé polovině šedesátých let vznikl zdařilý přepis s pozoruhodně vystiženou atmosférou realisticko-pohádkového motivu předlohy. Na filmovém pásu je tak zachyceno herecké mistrovství Jana Pivce v roli pana vrchního ze zámku, muzikantů v podání Bohuše Záhorského a Vladimíra Menšíka, Zdeňka Štěpánka a Josefa Kemra v postavách vodníků Ivana a Michala. Televizní podoby Lucerny měla premiéru na Štědrý večer roku 1967 a každá repríza jen potvrzuje, že jde o vynikající inscenaci.

Hrají: Radoslav Brzobohatý, Vlasta Fialová

Režie: František Filip

IMDb  78 % Kinobox  77 %

Lucerna online

Sledovat Lucerna online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Lucerna online, zda je ke stažení a zda má Lucerna dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 10. 7. 1968
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Lucerna recenze a hodnocení

Ve filmu Lucerna hrají Radoslav Brzobohatý, Vlasta Fialová.

Film Lucerna režíruje František Filip.

Film Lucerna můžete vidět na iVysílání.

Film Lucerna je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.