FB pixel TP pixel
Lucerna
Lucerna

Lucerna

Lucerna
Česko | 1967 | Pohádky | Rodinné

Plejáda hereckých osobností v klasické národní báchorce A. Jiráska. Jiráskova „Lucerna" je z jeho her nejznámější a nejhranější. Využili ji i tvůrci televizní. Ve druhé polovině šedesátých let vznikl zdařilý přepis s pozoruhodně vystiženou atmosférou realisticko-pohádkového motivu předlohy. Na film...

Plejáda hereckých osobností v klasické národní báchorce A. Jiráska. Jiráskova „Lucerna" je z jeho her nejznámější a nejhranější. Využili ji i tvůrci televizní. Ve druhé polovině šedesátých let vznikl zdařilý přepis s pozoruhodně vystiženou atmosférou realisticko-pohádkového motivu předlohy. Na filmovém pásu je tak zachyceno herecké mistrovství Jana Pivce v roli pana vrchního ze zámku, muzikantů v podání Bohuše Záhorského a Vladimíra Menšíka, Zdeňka Štěpánka a Josefa Kemra v postavách vodníků Ivana a Michala. Televizní podoby Lucerny měla premiéru na Štědrý večer roku 1967 a každá repríza jen potvrzuje, že jde o vynikající inscenaci.

IMDb  78 % CSFD  86 %

Lucerna online

Sledovat Lucerna online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Lucerna online, zda je ke stažení a zda má Lucerna dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
od 7. 2. 2021
Zdarma

Lucerna obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Lucerna, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Lucerna postavy.

Lucerna recenze a hodnocení