FB pixel TP pixel
Melancholia
Melancholia

Melancholie

Melancholia
Dánsko | 2011 | Drama | Sci-fi drama | 136 minut

Nový film Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se právě vdává. Svatební veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle a všeobecnou sváteční náladu zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety...

Nový film Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se právě vdává. Svatební veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle a všeobecnou sváteční náladu zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety s názvem Melancholia, která vystoupila zpoza slunce a s níž hrozí Zemi bezprostřední srážka. Režisér Trier je pověstný precizně gradovanou atmosférou s neočekávanými zápletkami i zvraty, které ústí do ještě neočekávanějšího konce. Pověstný je i náročným vedením herců - zejména pak hereček, z nichž se právě v Melancholii v hlavních rolích představí plavovlasá kráska Kirsten Dunst, známá například z velkofilmu Spider-Man či historického snímku Marie Antoinetta, a démonická Charlotte Gainsbourg, která omráčila diváky i kritiky svým suverénním herectvím v Trierově předchozím a značně šokujícím mysteriu Antikrist.

Hrají: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Charlotte Rampling, John Hurt, Alexander Skarsgard, Stellan Skarsgard

Režie: Lars von Trier

IMDb  71 % Kinobox  73 %

Melancholie online

Sledovat Melancholie online můžeš na DaFilms, iTunes, KVIFF TV, O2TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Melancholie online, zda je ke stažení a zda má Melancholie dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 1. 5. 2023
Půjčení za 80 Kč Nákup za 110 Kč
iTunes
iTunes
anglické titulky | původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 25. 3. 2020
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 179 Kč nebo 149 Kč (HD)
KVIFF TV
KVIFF TV
původní znění | české titulky | od 22. 3. 2023
Půjčení (HD) za 80 Kč Nákup (HD) za 150 Kč
O2TV
O2TV
původní znění | české titulky | HD kvalita | od 5. 5. 2024
Půjčení (HD) za 59 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Melancholie novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Melancholie, které najdeš na našem webu.

50 nejlepších sci-fi filmů od roku 2010 do současnosti
50 nejlepších sci-fi filmů od roku 2010 do současnosti
18.05.2020 | Tipy na film

Nedávno jsme vstoupili už do třetího desetiletí 21. století. Při ohlédnutí na uplynulých deset let zjišťujeme, že žijeme ve zlatém věku sci-fi tvorby. Pojďme se podívat, která padesátka tvoří nejlepší filmový aspekt této tvorby.

Melancholie zajímavosti

Rozpočet
7 400 000 $
Tržby v českých kinech
4 054 250 Kč
Návštěvnost v českých kinech
42 843 diváků

Melancholie recenze a hodnocení

Tereza Spáčilová
Tereza Spáčilová iDnes

Založit film o konci světa na dialozích a symbolických obrazech, to může napadnout jen naprostého šílence, provokatéra či filozofa. Lars von Trier je všechno dohromady, a tak takový film natočil. Jmenuje se Melancholia a je kupodivu působivější než všechny Armageddony a Drtivé dopady dohromady....   Celá recenze

 70 %

Ve filmu Melancholie hrají Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Charlotte Rampling, John Hurt, Alexander Skarsgard, Stellan Skarsgard.

Film Melancholie režíruje Lars von Trier.

Film Melancholie má 136 minut.

Film Melancholie měl rozpočet 7 400 000 $.

Film Melancholie vidělo v českých kinech 42 843 diváků.

Film Melancholie můžete vidět na DaFilms, iTunes, KVIFF TV, O2TV.

Film Melancholie je online na DaFilms, iTunes, KVIFF TV, O2TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.