FB pixel TP pixel
The Master
The Master

Mistr

The Master
USA | 2012 | Drama | Psychologické | 137 minut

USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell (Joaquin Phoenix), který se marně pokouší notnými dávkami vlastnoručně namíchaného alkoholu ovládnout svoje běsy. S každým nervovým výbuchem s...

USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell (Joaquin Phoenix), který se marně pokouší notnými dávkami vlastnoručně namíchaného alkoholu ovládnout svoje běsy. S každým nervovým výbuchem se propadá stále níž a postupně se stává bezprizorním psancem. Shodou náhod se setkává s charismatickým Lancasterem Doddem (Philip Seymour Hoffman), který je právě se svou oddanou ženou (Amy Adams) a skupinou svých věrných příznivců na cestě do New Yorku, kde hodlá světu představit své nové učení. Lancaster Dodd, svým okolím nazývaný Mistr”, je Freddieho živelností fascinován a ujímá se jeho léčby” podle vlastní teorie, která se má již brzy stát impozantní vírou. Mezi oběma muži vzniká velmi silné a neobyčejné pouto. Předlohou pro postavu Mistra byl skutečný zakladatel scientologické církve L. Ron Hubbard, což vzbudilo u části americké veřejnosti vlnu nevole. Působivý snímek o víře, závislosti, hledání vnitřní svobody a manipulaci je dalším originálním epickým dílem režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Až na krev, Opilí láskou), zkoumajícího zásadní fenomény amerických dějin.

Hrají: Joaquin Phoenix, Amy Adams, Laura Dern, Jesse Plemons, Ambyr Childers, Rami Malek, Madisen Beaty

Režie: Paul Thomas Anderson

IMDb  71 % Kinobox  68 %

Mistr online

Sledovat Mistr online můžeš na KVIFF TV, Stream. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Mistr online, zda je ke stažení a zda má Mistr dabing nebo titulky.

KVIFF TV
KVIFF TV
původní znění | české titulky | od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 80 Kč Nákup (HD) za 150 Kč
Stream
Stream
od 16. 7. 2021
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Mistr novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Mistr, které najdeš na našem webu.

105 filmů, které je lepší sledovat o samotě
105 filmů, které je lepší sledovat o samotě
30.03.2020 14:00:00 | Tipy na film

Někteří z nás zůstali kvůli karanténě doma osamoceni. To nás společně s webem Rotten Tomatoes inspirovalo a dali jsme dohromady 105 snímků, které je nejlepší sledovat o samotě z různých důvodů. Najdete mezi nimi své favority?

8 filmů, které byste měli vidět, pokud se chystáte na Jokera
8 filmů, které byste měli vidět, pokud se chystáte na Jokera
10.09.2019 14:00:00 | Tipy na film

Komiksový Joker aktuálně sbírá nesmírně pozitivní ohlasy na festivalech (z Benátek dokonce ukořistil hlavní cenu) a v kinech se regulérně objeví 3. října. Máte tedy pár týdnů na to, abyste se na příchod démonického Joaquina Phoenixe adekvátně připravit. Máme pár tipů!

Mistr zajímavosti

Tržby v českých kinech
717 999 Kč
Návštěvnost v českých kinech
6 061 diváků

Mistr recenze a hodnocení

František Fuka
František Fuka FFFilm

Skončila Druhá světová. Freddie Quell (Joaquin Phoenix) končí službu na válečné lodi někde v tichomoří (nebo kde) a vrací se domů, aby se nějak uchytil v normá......   Celá recenze

 50 %
Mirka Spáčilová
Mirka Spáčilová iDnes

Má tři herecké šance na Zlaté glóby, padesát jiných cen či nominací, oscarové sny. Z kin však Mistr nemá zpět ani vložené náklady. Diváci se ho bojí....   Celá recenze

 65 %

Ve filmu Mistr hrají Joaquin Phoenix, Amy Adams, Laura Dern, Jesse Plemons, Ambyr Childers, Rami Malek, Madisen Beaty.

Film Mistr režíruje Paul Thomas Anderson.

Film Mistr má 137 minut.

Film Mistr vidělo v českých kinech 6 061 diváků.

Film Mistr můžete vidět na KVIFF TV, Stream.

Film Mistr je online na KVIFF TV, Stream, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.