FB pixel TP pixel
Nezlobte dědečka
Nezlobte dědečka

Nezlobte dědečka

Nezlobte dědečka
Česko | 1934 | Komedie | Situace

Přepis divadelní hry E. A. Longena V tlamě velryby (z repertoáru Divadla V. Buriana). Fraška plná zápletek, převleků a všelijakých taškařic včetně jazykových parodií, to vše jen pro to, aby se Burian před kamerou vyřádil stejně jako na jevišti. Vlasta Burian zde vytvořil postavu Emana Pípy, kterého ...

Přepis divadelní hry E. A. Longena V tlamě velryby (z repertoáru Divadla V. Buriana). Fraška plná zápletek, převleků a všelijakých taškařic včetně jazykových parodií, to vše jen pro to, aby se Burian před kamerou vyřádil stejně jako na jevišti. Vlasta Burian zde vytvořil postavu Emana Pípy, kterého z finanční tísně má zachránit příjezd strýčka Jonáše z Ameriky. Eman měl rád Lidušku (A. Mandlová), ta si však vzala jeho bratrance Adolfa (Č. Šlégl). Eman se opije a tropí výtržnost – je odveden na psychiatrii, kde potkal dalšího svého příbuzného strýce Hanibala (T. Pištěk). Ten se zase souží pro tetu Matyldu, která však čeká na příjezd Jonáše, aby si ho vzala. Adolf si potřebuje vyřídit záležitost s bývalou milenkou (L. Hermanová), proto přemluví Emana, aby se přestrojil za strýčka Jonáše a tím odlákal pozornost jeho ženy. A tak začíná bláznivá komedie – vše končí příjezdem pravého strýčka.

Hrají: Vlasta Burian, Čeněk Šlégl, Adina Mandlová, Hana Vítová, Václav Trégl, Theodor Pištěk, Jaroslav Marvan

Režie: Karel Lamač

IMDb  72 % Kinobox  71 %

Nezlobte dědečka online

Sledovat Nezlobte dědečka online můžeš na Prima Plus. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Nezlobte dědečka online, zda je ke stažení a zda má Nezlobte dědečka dabing nebo titulky.

Prima Plus
Prima Plus
od 9. 2. 2023
Předplatné za 99 Kč (HD s reklamou) nebo 149 Kč (HD bez reklam)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Nezlobte dědečka recenze a hodnocení

Ve filmu Nezlobte dědečka hrají Vlasta Burian, Čeněk Šlégl, Adina Mandlová, Hana Vítová, Václav Trégl, Theodor Pištěk, Jaroslav Marvan.

Film Nezlobte dědečka režíruje Karel Lamač.

Film Nezlobte dědečka můžete vidět na Prima Plus.

Film Nezlobte dědečka je online na Prima Plus, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.