FB pixel

O statečném kováři


70%
70%
O statečném kováři 100 20

IMDB hodnocení


133
O statečném kováři online

O statečném kováři

Datum premiéry:    Česko    Délka: 79 minut

Mikeš se vyučil u svého otce kovářem a jednoho dne se vypravil do světa na zkušenou. Cestou se k němu přidají mlynářský pomocník Matěj a pacholek Ondra, kterým se nezamlouvala jejich dosavadní práce. V hospodě v jednom království se dozvěděli, že královi zmizely jeho tři dcery. Mikeš přemluví své společníky, aby šli princezny hledat. Čas plyne a chasníci pořád nemohou dívky najít. Jednoho dne dojdou do tajemného domu, kde je prostřeno pro tři osoby. Nají se a brzy usnou. Příštího dne Mikeš s Jindrou jdou obstarat něco k jídlu a Matěj má zatím uvařit kaši. Ten se však dá nachytat skřetem, který sní kaši a nic za to nedá. Dalšího dne se totéž přihodí Ondrovi. Až Mikeš na skřeta vyzraje. Utrhne mu kus vousů, skřet se změní v ošklivou babici. Ta mu prozradí, že princezny unesl Černý král. Do jeho království vede jediná cesta starou studní. Mikeš vysvobodí dvě princezny, ta nejmladší však s nimi není. Mikeš pošle dívky ve vědru nahoru, sám však chce na radu babizny vyzkoušet své společníky. Dočká se zklamání, Matěj a Ondra v domnění, že táhnou Mikeše, pustí úmyslně vědro dolů. Sami se pak vydají s princeznami na zámek a jejich otci tvrdí, že oni jsou zachránci. Mikeš pozná, že babice je zakletá princezna. Pustí se s Černým králem do boje a zvítězí. Po návratu na zámek odhalí proradné kamarády a ožení se s nejmladší princeznou. Kovářské řemeslo však na hřebík nepověsí. Žije spokojeně se ženou a malým Mikšíkem v otcově kovárně a na zámku kraluje, jen když je to nutné. Zdroj:filmovyprehled.cz

Dobrodružné filmy

Jak se ti film líbil?


Přihlas se, abys mohl film hodnotit či ukládat

Líbil se mi
Nelíbil se mi
Uložit na později

O statečném kováři obsazení (herci a postavy)
O statečném kováři online či ke stažení


377 Kč

Předplatné
Přehrát
18.03.2018 1:50:27


Obbod

Původní znění + Český dabing  + Anglické titulky  + České titulky  + HD + SD

150 Kč

Předplatné
Přehrát
26.01.2018 13:14:56
O statečném kováři recenze, kritiky a hodnocení
Podobné Filmy jako O statečném kovářiTipy na filmy a filmové novinky


10 nejdůležitějších trikových filmů

10 nejdůležitějších trikových filmů

včera 0:00   Tipy na film   13 líbí se  

Od Meliésovy Cesty na Měsíc uplynulo již 116 let a my při pohledu na filmové trikařství stále žasneme jako malé děti. Projeli jsme proto naše filmotéky a pokusili jsme se dát s těžkým srdcem dohromady 10 filmů, které napříč dekádamy přinesly do filmového světa trikovou revoluci. A ano, geniálního Georgese Méliese jsme zminili právě proto, abyste nám ho nevmetli do tváře. Stačí, že to schytáme za vynechání Metropolis, King Konga a Raye Harryhausena.
10 napínavých filmů od autora Jurského parku

10 napínavých filmů od autora Jurského parku

před 2 dny   Tipy na film   7 líbí se  

Když před 25 lety přišel do kin Jurský park a zlomil všechny rekordy návštěvnosti, slávu sklízel hlavně režisér Steven Spielberg a trikaři z ILM. Ale ti všichni vděčí za nápad s dinosaury autorovi knihy, podle které film vznikl. Spisovatel Michael Crichton má na svědomí i další skvělé nápady včetně aktuálního seriálu Westworld.
10 nejlepších filmů odehrávajících se ve Francii

10 nejlepších filmů odehrávajících se ve Francii

před 3 dny   Tipy na film   9 líbí se  

Přemýšlíte, kam v létě vyrazit na dovolenou? A co takhle Francie? I kdybyste nakonec do letadla do Paříže nebo na slunnou riviéru nenasedli, vždycky si můžete pustit tuto desítku filmů, která vás do Francie alespoň na pár hodin pocitově přenese. Jen nezapomeňte na dobré víno, sýr a nějaký ten croissant, ať je zážitek kompletní. Pokud na hlavu nasadíte baret, máte vyhráno. Voila!

TOPlist TOPlist TOPlist