FB pixel TP pixel
Oasis
Oasis

Oáza

Oasis
Česko | 1972 | Válečné filmy | Druhá světová válka | 90 minut

Souboj sedmi uprchlíků z cizinecké legie s posádkou havarovaného německého letadla uprostřed pekla africké pouště roku 1943. Film Oáza vypráví příběh několika mužů, kteří za druhé světové války uprchli z cizinecké legie, aby se připojili ke spojeneckým armádám a po jejich boku bojovali proti fašismu...

Souboj sedmi uprchlíků z cizinecké legie s posádkou havarovaného německého letadla uprostřed pekla africké pouště roku 1943. Film Oáza vypráví příběh několika mužů, kteří za druhé světové války uprchli z cizinecké legie, aby se připojili ke spojeneckým armádám a po jejich boku bojovali proti fašismu. Celý příběh se odehrává v poušti a v malé opuštěné oáze s vyschlou a zasypanou studnou. Zde se střetne skupinka uprchlíků s posádkou německého letadla, která nejdříve zničila ostřelováním jejich kamión, avšak po zásahu z protileteckého kulometu byla donucena k nouzovému přistání. V boji o oázu vítězí střídavě obě strany. Nedostatek vody a smrt žízní hrozí bez rozdílu všem. Výsledek poslední bitvy, která vzplane, když se konečně objeví voda, je zdrcující...

IMDb  61 % CSFD  63 %

Oáza online

Sledovat Oáza online můžeš na Česká filmová klasika, Starmax. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Oáza online, zda je ke stažení a zda má Oáza dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
HD kvalita | SD kvalita | od 23. 4. 2020
Zdarma
Starmax
Starmax
od 1. 8. 2022
Cena nezjištěna

Oáza obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Oáza, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Oáza postavy.

Josef Bláha
Josef Bláha
Mamina
Radoslav Brzobohatý
Radoslav Brzobohatý
porucík Jan Navara
Eduard Cupák
Eduard Cupák
Major von Lüderitz
Rudolf Hrušínský
Rudolf Hrušínský
Kaprál 'baron'
Wilhelm Koch-Hooge
Wilhelm Koch-Hooge
Major von lüderitz
Štefan Kvietik
Štefan Kvietik
Serzant

Oáza recenze a hodnocení

Ve filmu Oáza hrají Josef Bláha, Radoslav Brzobohatý, Eduard Cupák, Rudolf Hrušínský, Wilhelm Koch-Hooge, Štefan Kvietik, Ladislav Potměšil.

Film Oáza režíruje Zbynek Brynych.

Film Oáza má 90 minut.

Film Oáza můžete vidět na Česká filmová klasika, Starmax.

Film Oáza je online na Česká filmová klasika, Starmax, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.