FB pixel TP pixel
Orpheus
Orpheus

Orfeus

Orpheus
Francie | 1950 | The Orphic Trilogy | Fantasy filmy | 96 minut

Jeden z největších francouzských umělců minulého století, Jean Cocteau, natočil ve spolupráci se svým životním partnerem Jeanem Maraisem sugestivní a velmi výstižnou adaptaci antické báje o Orfeovi, kterou situoval do své současnosti. V jeho surrealistické verzi plné nejrůznějších symbolů pátrá Orfe...

Jeden z největších francouzských umělců minulého století, Jean Cocteau, natočil ve spolupráci se svým životním partnerem Jeanem Maraisem sugestivní a velmi výstižnou adaptaci antické báje o Orfeovi, kterou situoval do své současnosti. V jeho surrealistické verzi plné nejrůznějších symbolů pátrá Orfeus v Maraisově podání po své milé Eurydice ve fantaskních světech za zrcadlem. Orfeus je považován za největší Cocteauovo dílo a režisér svůj příběh dokončil o deset let později snímkem Orfeova závěť, v němž se sám zaměřil na konec cesty.

Hrají: Jean Marais, María Casares, François Périer, Marie Déa, Juliette Gréco, Henri Crémieux, Edouard Dermithe

Režie: Jean Cocteau

IMDb  80 % Kinobox  76 %

Orfeus online

Sledovat Orfeus online můžeš na DaFilms. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Orfeus online, zda je ke stažení a zda má Orfeus dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 8. 10. 2022
Půjčení za 80 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Orfeus novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Orfeus, které najdeš na našem webu.

65 nejlepších fantasy filmů všech dob
65 nejlepších fantasy filmů všech dob
03.03.2020 | Tipy na film

Žánr fantasy patří mezi ty nejoblíbenější vůbec a v průběhu desetiletí v něm vzniklo několik velmi vydařených snímků. Pojďme se podívat na ty nejlepší z nich dle hodnocení renomovaného serveru Rotten Tomatoes, který zprůměroval hodnocení filmových kritiků.

Orfeus recenze a hodnocení

Ve filmu Orfeus hrají Jean Marais, María Casares, François Périer, Marie Déa, Juliette Gréco, Henri Crémieux, Edouard Dermithe.

Film Orfeus režíruje Jean Cocteau.

Film Orfeus má 96 minut.

Film Orfeus můžete vidět na DaFilms.

Film Orfeus je online na DaFilms, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.