FB pixel TP pixel
The Loneliness of the Long Distance Runner
The Loneliness of the Long Distance Runner

Osamělost přespolního běžce

The Loneliness of the Long Distance Runner
Velká Británie | 1962 | Drama | Sport | 104 minut

Tvorba mladého rozhněvaného muže Alana Sillitoea oslovila tvůrce nově se formujícího hnutí Free cinema hned dvakrát. V nezávislé produkční společnosti Woodfall vznikl v režii Karla Reisze nejprve přepis románu V sobotu večer, v neděli ráno a posléze byl zfilmován další titul Osamělost přespolního bě...

Tvorba mladého rozhněvaného muže Alana Sillitoea oslovila tvůrce nově se formujícího hnutí Free cinema hned dvakrát. V nezávislé produkční společnosti Woodfall vznikl v režii Karla Reisze nejprve přepis románu V sobotu večer, v neděli ráno a posléze byl zfilmován další titul Osamělost přespolního běžce. Hlavní hrdina dospívající mladík Colin Smith (ztvárnil ho o několik let starší, ale dostatečně věrohodný Tom Courtenay) se za krádež dostane do nápravného zařízení, kde ředitel pokládá za nejlepší výchovný prostředek sport. Když zjistí, že je Colin nadaný běžec, umožní mu dobré podmínky k tréninku. Colinův životní příběh se objasňuje v retrospektivách během závodu v přespolním běhu, ve kterém se střetávají chovanci ústavu se studenty elitního gymnázia. V jednotlivých výjevech se postupně dozvídáme o Colinově rodinném zázemí (smrt otce a jeho vztah k matce), ale i o jeho sporech s ředitelem. Přestože je mladík jasným favoritem závodu, vzbouří se a nechá vyhrát jiného běžce. Colin je typický antihrdina, který se ve své mladosti a romantickém postoji konfrontuje s autoritami společnosti, se světem instituce. Jeho vzpoura nemá konkrétní program, je spíše instinktivní. Richardson záměrně volí dokumentární styl zachycení příběhu, k čemuž také značně napomohl dvorní kameraman hnutí Free cinema Walter Lassally, stejně jako celá řada nových neokoukaných hereckých tváří z regionálních divadel.

Osamělost přespolního běžce obsazení

Herci: Michael Redgrave, Tom Courtenay, Avis Bunnage, Alec McCowen, James Bolam, Joe Robinson, Dervis Ward

Režie: Tony Richardson

IMDb  76 % Kinobox  76 % Osamělost přespolního běžce CSFD 79 %

Osamělost přespolního běžce online

Sledovat Osamělost přespolního běžce online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Osamělost přespolního běžce online, zda je zdarma či je ke stažení a zda má Osamělost přespolního běžce dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
HD kvalita | SD kvalita | od 9. 1. 2024
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 99 Kč nebo 149 Kč (HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Osamělost přespolního běžce recenze a hodnocení

Tvůj názor na Osamělost přespolního běžce?

Ve filmu Osamělost přespolního běžce hrají Michael Redgrave, Tom Courtenay, Avis Bunnage, Alec McCowen, James Bolam, Joe Robinson, Dervis Ward.

Film Osamělost přespolního běžce režíruje Tony Richardson.

Film Osamělost přespolního běžce má 104 minut.

Film Osamělost přespolního běžce můžete vidět na iTunes.

Film Osamělost přespolního běžce je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.