FB pixel TP pixel
Osvobození Prahy

Osvobození Prahy

Osvobození Prahy
Česko | 1975 | Válečná trilogie | Válečné filmy | Druhá světová válka

Dvou dílný film Otakara Vávry zachycuje jednu z nejdůležitějších kapitol naší historie. Líčí události z májových dnů 1945 v bývalém protektorátu kdy se německá vojska chystala učinit z české kotliny poslední baštu odporu proti vítězícím spojencům. Film byl natočen v roce 1976 jako poslední díl volné...

Dvou dílný film Otakara Vávry zachycuje jednu z nejdůležitějších kapitol naší historie. Líčí události z májových dnů 1945 v bývalém protektorátu kdy se německá vojska chystala učinit z české kotliny poslední baštu odporu proti vítězícím spojencům. Film byl natočen v roce 1976 jako poslední díl volné trilogie - "Dny zrady" - "Sokolovo" - "Osvobození Prahy". Vzhledem k době kdy byly tyto filmy natočeny jsou fakta hodně tendenčně upravena, některé skutečnosti potlačené a je hlavně glorifikována úloha komunistů v tomto dějinném období. Zajimavé jsou historické rekvizity a triky které režisér použil při realizaci. Film je dvoudílný, ale uváděn byl vcelku.

Hrají: Vladimír Šmeral, František Vicena, Josef Větrovec, Ota Sklenčka, Josef Somr

Režie: Otakar Vávra

IMDb  50 % Kinobox  66 %

Osvobození Prahy online

Sledovat Osvobození Prahy online můžeš na Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Osvobození Prahy online, zda je ke stažení a zda má Osvobození Prahy dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 22. 1. 2021
Předplatné za 159 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Osvobození Prahy zajímavosti

Návštěvnost v českých kinech
2 057 941 diváků

Osvobození Prahy recenze a hodnocení

Ve filmu Osvobození Prahy hrají Vladimír Šmeral, František Vicena, Josef Větrovec, Ota Sklenčka, Josef Somr.

Film Osvobození Prahy režíruje Otakar Vávra.

Film Osvobození Prahy vidělo v českých kinech 2 057 941 diváků.

Film Osvobození Prahy můžete vidět na Voyo.

Film Osvobození Prahy je online na Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.