FB pixel TP pixel
Osvobození Prahy

Osvobození Prahy

Osvobození Prahy
Česko | 1975 | Válečná trilogie | Válečné filmy | Druhá světová válka

Dvou dílný film Otakara Vávry zachycuje jednu z nejdůležitějších kapitol naší historie. Líčí události z májových dnů 1945 v bývalém protektorátu kdy se německá vojska chystala učinit z české kotliny poslední baštu odporu proti vítězícím spojencům. Film byl natočen v roce 1976 jako poslední díl volné...

Dvou dílný film Otakara Vávry zachycuje jednu z nejdůležitějších kapitol naší historie. Líčí události z májových dnů 1945 v bývalém protektorátu kdy se německá vojska chystala učinit z české kotliny poslední baštu odporu proti vítězícím spojencům. Film byl natočen v roce 1976 jako poslední díl volné trilogie - "Dny zrady" - "Sokolovo" - "Osvobození Prahy". Vzhledem k době kdy byly tyto filmy natočeny jsou fakta hodně tendenčně upravena, některé skutečnosti potlačené a je hlavně glorifikována úloha komunistů v tomto dějinném období. Zajimavé jsou historické rekvizity a triky které režisér použil při realizaci. Film je dvoudílný, ale uváděn byl vcelku.

IMDb  50 %

Osvobození Prahy online

Sledovat Osvobození Prahy online můžeš na Starmax, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Osvobození Prahy online, zda je ke stažení a zda má Osvobození Prahy dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
SD kvalita | od 22. 1. 2021
Předplatné za 159 Kč
Starmax
Starmax
od 1. 8. 2022
Cena nezjištěna

Osvobození Prahy obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Osvobození Prahy, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Osvobození Prahy postavy.

Osvobození Prahy zajímavosti

Návštěvnost v českých kinech
2 057 941 diváků

Osvobození Prahy recenze a hodnocení

Ve filmu Osvobození Prahy hrají Vladimír Šmeral, František Vicena, Josef Větrovec, Ota Sklenčka, Josef Somr.

Film Osvobození Prahy režíruje Otakar Vávra.

Film Osvobození Prahy vidělo v českých kinech 2 057 941 diváků.

Film Osvobození Prahy můžete vidět na Starmax, Voyo.

Film Osvobození Prahy je online na Starmax, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.