FB pixel TP pixel
The Hill
The Hill

Pahorek

The Hill
Velká Británie | 1965 | Drama | 123 minut

Film se odehrává za II. světové války v kárném zařízení pro anglické vojáky v libyjské poušti. Podmínky v táboře jsou nelidské samy o sobě a jsou ještě zhoršovány sadistickým velitelem, seržantem Williamsem. Pod heslem „přišli jako lidé, odejdou jako zvířata“ je den co den nutí stavět na žhavém slun...

Film se odehrává za II. světové války v kárném zařízení pro anglické vojáky v libyjské poušti. Podmínky v táboře jsou nelidské samy o sobě a jsou ještě zhoršovány sadistickým velitelem, seržantem Williamsem. Pod heslem „přišli jako lidé, odejdou jako zvířata“ je den co den nutí stavět na žhavém slunci uprostřed tábora vysokou horu z písku. Vězni postupně ztrácejí nejen fyzickou, ale hlavně psychickou sílu a vůli. A zřejmě o to Williamsovi i jeho nadřízeným jde. Zlomit je a zpracovat v poslušné a tvárné roboty, kteří budou v budoucnu bezpodmínečně plnit jakékoli příkazy. Většině strážných se tato nesmyslná práce nelíbí, ale jen málokterý má odvahu Williamsovi oponovat. Pokud ano, je nucen nést následky. Vězni tak jen pasivně snášejí režim zrůdné mašinerie, protože každý sebemenší prohřešek je tvrdě trestán. Objeví se však jeden, který je pevně rozhodnut nenechat se zlomit ani zastrašit. A ostatním se začnou otevírat oči.

IMDb  79 % CSFD  85 %

Pahorek online

Sledovat Pahorek online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Pahorek online, zda je ke stažení a zda má Pahorek dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
původní znění | české titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 1. 5. 2019
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 129 Kč (i HD)

Pahorek obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Pahorek, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Pahorek postavy.

Pahorek novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Pahorek, které najdeš na našem webu.

9 filmů zesnulého Seana Conneryho, které by měl vidět opravdu každý
9 filmů zesnulého Seana Conneryho, které by měl vidět opravdu každý
31.10.2020 15:00:00 | Tipy na film

Ve věku 90 let zemřel hrdý skotský patriot Sean Connery. Charismatický sympaťák skončil s herectvím již před 17 lety. Za svou kariéru ale stvořil řadu postav, které si budeme pamatovat navždy.

Pahorek recenze a hodnocení