FB pixel TP pixel
Stranger Than Paradise

Podivnější než ráj

Stranger Than Paradise
USA | 1984 | Drama | Road Trip | 89 minut

Je to možná pocit jakéhosi rozčarování, malých možností komunikace, stejně jako vnitřní nespokojenost s osudem, z něhož se nelze vymanit, které provázejí šestnáctiletou maďarskou emigrantku Evu Molnarovou, jejího poameričtělého bratrance Willieho i přítele Eddieho. Příběh zdůrazňující vykořeněnost t...

Je to možná pocit jakéhosi rozčarování, malých možností komunikace, stejně jako vnitřní nespokojenost s osudem, z něhož se nelze vymanit, které provázejí šestnáctiletou maďarskou emigrantku Evu Molnarovou, jejího poameričtělého bratrance Willieho i přítele Eddieho. Příběh zdůrazňující vykořeněnost těchto postav, představuje také moralitu o světě, v němž svazujeme sami sebe a ještě se utvrzujeme v určených rolích. Druhý celovečerní snímek scenáristy a režiséra Jima Jarmusche je natočen v minimalistickém stylu, se syrovým černobílým obrazem, k němuž tu patří také strohá fabule a postavy ve službách sžíravé ironie, dotýkající se běžných představ publika o Americe jako zemi snů. Hudba, kterou napsal John Lurie (svérázně napodobuje styl maďarského skladatele Bély Bartóka), má nádech odcizení.

IMDb  76 % CSFD  78 %

Podivnější než ráj online

Sledovat Podivnější než ráj online můžeš na DaFilms, KVIFF TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Podivnější než ráj online, zda je ke stažení a zda má Podivnější než ráj dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 15. 8. 2022
Předplatné za 145 Kč
KVIFF TV
KVIFF TV
české titulky | od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 70 Kč Nákup (HD) za 120 Kč

Podivnější než ráj obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Podivnější než ráj, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Podivnější než ráj postavy.

Podivnější než ráj novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Podivnější než ráj, které najdeš na našem webu.

Podivnější než ráj recenze a hodnocení

Ve filmu Podivnější než ráj hrají John Lurie, Eszter Balint, Richard Edson, Cecillia Stark, Danny Rosen, Rammellzee, Tom DiCillo.

Film Podivnější než ráj režíruje Jim Jarmusch.

Film Podivnější než ráj má 89 minut.

Film Podivnější než ráj můžete vidět na DaFilms, KVIFF TV.

Film Podivnější než ráj je online na DaFilms, KVIFF TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.