FB pixel TP pixel
Stranger Than Paradise

Podivnější než ráj

Stranger Than Paradise
USA | 1984 | Drama | Road Trip | 89 minut

Je to možná pocit jakéhosi rozčarování, malých možností komunikace, stejně jako vnitřní nespokojenost s osudem, z něhož se nelze vymanit, které provázejí šestnáctiletou maďarskou emigrantku Evu Molnarovou, jejího poameričtělého bratrance Willieho i přítele Eddieho. Příběh zdůrazňující vykořeněnost t...

Je to možná pocit jakéhosi rozčarování, malých možností komunikace, stejně jako vnitřní nespokojenost s osudem, z něhož se nelze vymanit, které provázejí šestnáctiletou maďarskou emigrantku Evu Molnarovou, jejího poameričtělého bratrance Willieho i přítele Eddieho. Příběh zdůrazňující vykořeněnost těchto postav, představuje také moralitu o světě, v němž svazujeme sami sebe a ještě se utvrzujeme v určených rolích. Druhý celovečerní snímek scenáristy a režiséra Jima Jarmusche je natočen v minimalistickém stylu, se syrovým černobílým obrazem, k němuž tu patří také strohá fabule a postavy ve službách sžíravé ironie, dotýkající se běžných představ publika o Americe jako zemi snů. Hudba, kterou napsal John Lurie (svérázně napodobuje styl maďarského skladatele Bély Bartóka), má nádech odcizení.

Hrají: John Lurie, Eszter Balint, Richard Edson, Cecillia Stark, Danny Rosen, Rammellzee, Tom DiCillo

Režie: Jim Jarmusch

IMDb  76 % Kinobox  72 %

Podivnější než ráj online

Sledovat Podivnější než ráj online můžeš na DaFilms, KVIFF TV, Prima Plus. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Podivnější než ráj online, zda je ke stažení a zda má Podivnější než ráj dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 15. 8. 2022
Půjčení za 65 Kč Nákup za 110 Kč
KVIFF TV
KVIFF TV
původní znění | české titulky | od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 70 Kč Nákup (HD) za 120 Kč
Prima Plus
Prima Plus
původní znění | české titulky | od 9. 2. 2023
Předplatné za 99 Kč (HD s reklamou) nebo 149 Kč (HD bez reklam)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Podivnější než ráj novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Podivnější než ráj, které najdeš na našem webu.

Podivnější než ráj recenze a hodnocení

Ve filmu Podivnější než ráj hrají John Lurie, Eszter Balint, Richard Edson, Cecillia Stark, Danny Rosen, Rammellzee, Tom DiCillo.

Film Podivnější než ráj režíruje Jim Jarmusch.

Film Podivnější než ráj má 89 minut.

Film Podivnější než ráj můžete vidět na DaFilms, KVIFF TV, Prima Plus.

Film Podivnější než ráj je online na DaFilms, KVIFF TV, Prima Plus, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.