FB pixel TP pixel
The Reader
The Reader

Předčítač

The Reader
Německo | 2008 | Drama | Holocaust | 124 minut

Když se studentu Michaelovi v poválečném Berlíně udělá špatně, pomůže mu třicátnice Hanna. Mladík ji poté vyhledá a vzplane mezi nimi krátký vášnivý vztah. Znovu se setkají za osm let - při procesu s válečnými zločinci... Kam až zajdete, abyste uchránili tajemství? Romantické drama, natočené podle...

Když se studentu Michaelovi v poválečném Berlíně udělá špatně, pomůže mu třicátnice Hanna. Mladík ji poté vyhledá a vzplane mezi nimi krátký vášnivý vztah. Znovu se setkají za osm let - při procesu s válečnými zločinci... Kam až zajdete, abyste uchránili tajemství? Romantické drama, natočené podle stejnojmenného bestselleru Bernharda Schlinka, začíná v poválečném Berlíně. Patnáctiletému Michaelovi Bergovi (David Kross, později Ralph Fiennes) se udělá na cestě ze školy domů špatně a pomůže mu neznámá třicátnice Hanna (Kate Winslet). Když se mladík uzdraví, najde ji, aby jí poděkoval. Záhy mezi nimi vzplane vášnivý, ale utajený vztah a Michael své milence často předčítá z knih, protože si to přeje. I přes intenzitu vzájemných citů však žena jednoho dne záhadně zmizí. O osm let později Michael coby student práv sleduje procesy s válečnými zločinci a setkává se se svou láskou znovu za zcela jiných okolností - uvidí ji na lavici obžalovaných. Když se dozvídá o její minulosti, odhalí tajemství, které zcela změní jejich životy. Film režiséra Stephena Daldryho (nominace na Oscara za drama Hodiny) je mrazivým příběhem o pravdě, odpuštění i o tom, jak se jedna generace vypořádává se zločiny té předešlé.

Hrají: Kate Winslet, Ralph Fiennes, David Kross, Jeanette Hain, Bruno Ganz, Hannah Herzsprung, Karoline Herfurth

Režie: Stephen Daldry

IMDb  76 % Kinobox  76 %

Předčítač online

Sledovat Předčítač online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Předčítač online, zda je ke stažení a zda má Předčítač dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
anglické titulky | původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 7. 1. 2023
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 79 Kč nebo 99 Kč (HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Předčítač novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Předčítač, které najdeš na našem webu.

Předčítač zajímavosti

Rozpočet
32 000 000 $
Tržby v českých kinech
4 793 251 Kč
Návštěvnost v českých kinech
48 296 diváků
Počet Oscarů
1 vítězství, 5 nominací

Předčítač recenze a hodnocení

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil
26.01.2009 12:50:00

Dobre, dostali jste me. Pobrecel jsem si.

 90 %
Mirka Spáčilová
Mirka Spáčilová iDnes

Film Předčítač přichází do českých kin. Za roli dozorkyně z lágru, jež prožije románek s nic netušícím školákem, získala Kate Winsletová Oscara....   Celá recenze

 70 %

Ve filmu Předčítač hrají Kate Winslet, Ralph Fiennes, David Kross, Jeanette Hain, Bruno Ganz, Hannah Herzsprung, Karoline Herfurth.

Film Předčítač režíruje Stephen Daldry.

Film Předčítač má 124 minut.

Film Předčítač měl rozpočet 32 000 000 $.

Film Předčítač vidělo v českých kinech 48 296 diváků.

Film Předčítač můžete vidět na iTunes.

Film Předčítač je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.