FB pixel TP pixel
Why?

Proč?

Why?
Česko | 1987 | Drama | Fotbal | 86 minut

Ve své době - v druhé půli 80. let - mimořádně závažný film, věnovaný negativním dopadům fotbalového chuligánství. Režisér Karel Smyczek sugestivně ukazuje, jak lidé spojení primitivním sportovním fanděním snadno podléhají agresivním choutkám, jak vzájemné hecování vede k tragickým činům, jichž by s...

Ve své době - v druhé půli 80. let - mimořádně závažný film, věnovaný negativním dopadům fotbalového chuligánství. Režisér Karel Smyczek sugestivně ukazuje, jak lidé spojení primitivním sportovním fanděním snadno podléhají agresivním choutkám, jak vzájemné hecování vede k tragickým činům, jichž by se jedinec sám o sobě nedopustil. Příběh je inspirován skutečným případem, kdy skupina většinou mladistvých vlajkonošů zdemolovala nejen vlakovou soupravu, v němž cestovali na fotbalový zápas, ale ohrožovali navíc spolucestující i osamělou průvodčí. Stále působivá výpověď si všímá i mravní devastace, i rodiče pachatelů odmítají přijmout svůj díl odpovědnosti. Film se kromě popisu snaží i najít odpověď na otázku, proč to fanoušci udělali.

IMDb  72 %

Proč? online

Sledovat Proč? online můžeš na Česká filmová klasika, Starmax, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Proč? online, zda je ke stažení a zda má Proč? dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
SD kvalita | od 3. 3. 2021
Předplatné za 159 Kč
Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 1. 11. 2019
Zdarma
Starmax
Starmax
od 7. 10. 2022
Cena nezjištěna

Proč? obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Proč?, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Proč? postavy.

Proč? novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Proč?, které najdeš na našem webu.

Česká filmová klasika má na YouTube už přes 70 filmů zdarma!
Česká filmová klasika má na YouTube už přes 70 filmů zdarma!
13.02.2020 12:00:00 | České novinky

Filmový kanál Česká filmová klasika stále pokračuje ve své ceněné aktivitě na YouTube a přidává pravidelně nové snímky, které často patří mezi absolutní klasiky, anebo jsou jinak velmi těžko dostupné. Jen za poslední měsíc jich přibylo třináct.

15 skvělých filmů, které si můžete pustit zdarma online
15 skvělých filmů, které si můžete pustit zdarma online
23.10.2019 | Tipy na film

Nechce se vám za filmy platit, ale zároveň nechcete na filmy koukat ilegálně? Máme pro vás řešení. Vybrali jsme patnáct parádních filmů napříč žánry, které se na internetu povalují zcela zdarma a k jejich přehrání postačí jen stisknout tlačítko "přehrát". A mnohdy jde o opravdové nestárnoucí klasiky.

České filmy na YouTube přibývají. Za měsíc přibylo 18 nových filmů zdarma
České filmy na YouTube přibývají. Za měsíc přibylo 18 nových filmů zdarma
19.05.2019 | Tipy na film

YouTube kanál Česká filmová klasika neustále rozšiřuje nabídku vynikajících tuzemských filmů zdarma a navíc výrazně přidává na rychlosti.

10 českých sportovních filmů pro ty, kterým se líbil Zlatý podraz
10 českých sportovních filmů pro ty, kterým se líbil Zlatý podraz
02.11.2018 15:15:00 | České novinky

V kinech se právě promítá film Zlatý podraz, který popisuje příběh poválečného basketbalového mužstva českých mladíků. Jaké další české filmy, které zabrousily do oblasti sportu, stojí za vidění? Vybrali jsme deset nejlepších.

Proč? zajímavosti

Návštěvnost v českých kinech
1 969 317 diváků

Proč? recenze a hodnocení

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro
13.07.2006 22:02:00

SPARTA! :)

 70 %

Ve filmu Proč? hrají Jiří Langmajer, Jan Potměšil, Daniel Landa, Miloslav Štibich">, Michal Suchánek, Jan Kraus, Pavlína Mourková">.

Film Proč? režíruje Karel Smyczek.

Film Proč? má 86 minut.

Film Proč? vidělo v českých kinech 1 969 317 diváků.

Film Proč? můžete vidět na Česká filmová klasika, Starmax, Voyo.

Film Proč? je online na Česká filmová klasika, Starmax, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.