FB pixel TP pixel
The Purple Rose of Cairo

Purpurová růže z Káhiry

The Purple Rose of Cairo
USA | 1985 | Fantasy filmy | Magický realismus | 82 minut

Skromná a nenápadná Cecílie pracuje jako servírka v bistru, její jedinou radostí v životě je pravidelná návštěva kina. Právě zde alespoň na chvíli zapomene na nelehkou dobu krize a na svého poněkud omezeného manžela Monka, jenž od doby, co ztratil práci, jen hraje hazardní hry a občas ji doma bezdův...

Skromná a nenápadná Cecílie pracuje jako servírka v bistru, její jedinou radostí v životě je pravidelná návštěva kina. Právě zde alespoň na chvíli zapomene na nelehkou dobu krize a na svého poněkud omezeného manžela Monka, jenž od doby, co ztratil práci, jen hraje hazardní hry a občas ji doma bezdůvodně zmlátí. Cecílie se již po několikáté jde podívat na svůj oblíbený film Purpurová růže z Káhiry, když ji najednou z filmového plátna nečekaně osloví obdivovaná postava cestovatele a dobrodruha Toma Baxtera. Ten je unaven neustálým opakováním prostoduchých banalit. Neznámou a lákavou skutečnost poznává právě po boku ušlápnuté Cecílie... Scenárista a režisér Woody Allen děj své hořce laděné komedie situoval do New Jersey, přitom působivě prolíná reálný svět hospodářské krize třicátých let a svět vymyšlený filmovými tvůrci.

IMDb  78 % CSFD  78 %

Purpurová růže z Káhiry online

Sledovat Purpurová růže z Káhiry online můžeš na Google Play. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Purpurová růže z Káhiry online, zda je ke stažení a zda má Purpurová růže z Káhiry dabing nebo titulky.

Google Play
Google Play
anglické titulky | původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 6. 3. 2023
Půjčení (HD) za 59 Kč Nákup (HD) za 140 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Purpurová růže z Káhiry obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Purpurová růže z Káhiry, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Purpurová růže z Káhiry postavy.

Mia Farrow
Mia Farrow
Cecilia
Jeff Daniels
Jeff Daniels
Tom Baxter / Gil Shepherd
Irving Metzman
Irving Metzman
Theater Manager
Stephanie Farrow
Stephanie Farrow
Cecilia's Sister
John Wood
John Wood
Jason
John Wood
John Wood
Hraje
Van Johnson
Van Johnson
Larry
Dick Hyman
Dick Hyman
Hudba
Woody Allen
Woody Allen
Režie

Purpurová růže z Káhiry recenze a hodnocení

Tvůj názor na Purpurová růže z Káhiry?

Ve filmu Purpurová růže z Káhiry hrají Mia Farrow, Jeff Daniels, Danny Aiello, Irving Metzman, Stephanie Farrow, Edward Herrmann, John Wood.

Film Purpurová růže z Káhiry režíruje Woody Allen.

Film Purpurová růže z Káhiry má 82 minut.

Film Purpurová růže z Káhiry můžete vidět na Google Play.

Film Purpurová růže z Káhiry je online na Google Play, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.