FB pixel TP pixel
Piazza Fontana: The Italian Conspiracy
Piazza Fontana: The Italian Conspiracy

Román o jednom masakru

Piazza Fontana: The Italian Conspiracy
Itálie | 2012 | Drama | Terorismus | 129 minut

Hnutí odporu proti zkostnatělým tradicím se studentskou mládeží v čele přerostlo v Itálii v letech 1968 a 1969 ve výbuchy terorismu, vrcholící 12. prosince 1969, kdy v Miláně při bombovém útoku v Zemědělské bance zahynulo 17 lidí a dalších 88 bylo zraněno. Vyšetřováním případu, který rozbouřil veřej...

Hnutí odporu proti zkostnatělým tradicím se studentskou mládeží v čele přerostlo v Itálii v letech 1968 a 1969 ve výbuchy terorismu, vrcholící 12. prosince 1969, kdy v Miláně při bombovém útoku v Zemědělské bance zahynulo 17 lidí a dalších 88 bylo zraněno. Vyšetřováním případu, který rozbouřil veřejné mínění, byl pověřen komisař Luigi Calabresi. On i jeho nadřízení byli přesvědčeni, že stejně jako v předchozích případech mají akci na svědomí anarchisté. Další vývoj událostí ale nasvědčoval tomu, že stopy vedou jinam. Pozadí masakru na Piazza Fontana bylo tak složité, že vybízelo ke zpracování románovou formou. Ústřední postavou se přirozeně stal policista, jehož osud byl případem poznamenán. Tvůrci nemuseli romantizovat: skutečnost byla natolik záhadná, že bylo třeba spíš fakta redukovat, než cokoli vymýšlet. Film se tak stal kriminálním dramatem, aniž zkreslil obraz Itálie dané chvíle.

Hrají: Valerio Mastandrea, Pierfrancesco Favino, Bob Marchese, Michela Cescon, Laura Chiatti, Fabrizio Gifuni, Luigi Lo Cascio

Režie: Marco Tullio Giordana

IMDb  72 % Kinobox  70 %

Román o jednom masakru online

Sledovat Román o jednom masakru online můžeš na Netflix. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Román o jednom masakru online, zda je ke stažení a zda má Román o jednom masakru dabing nebo titulky.

Netflix
Netflix
anglické titulky | původní znění | české titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 1. 4. 2021
Předplatné za 199 Kč nebo 259 Kč nebo 319 Kč - Vysvětlení cen předplatného
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Román o jednom masakru recenze a hodnocení

Ve filmu Román o jednom masakru hrají Valerio Mastandrea, Pierfrancesco Favino, Bob Marchese, Michela Cescon, Laura Chiatti, Fabrizio Gifuni, Luigi Lo Cascio.

Film Román o jednom masakru režíruje Marco Tullio Giordana.

Film Román o jednom masakru má 129 minut.

Film Román o jednom masakru můžete vidět na Netflix.

Film Román o jednom masakru je online na Netflix, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.