FB pixel TP pixel
Šíleně smutná princezna
Šíleně smutná princezna

Šíleně smutná princezna

Šíleně smutná princezna
Česko | 1968 | Pohádky | Princezny | 73 minut

Králové Jindřich Spravedlivý a Dobromysl Veselý si před mnoha lety slíbili, že se jejich děti Václav a Helena v dospělosti vezmou. Mladí lidé se nehodlají podřídit slibům svých otců. Václav proto na cestě do Dobromyslova království otci uteče, aby se na případnou nevěstu podíval sám. Když chce tajně...

Králové Jindřich Spravedlivý a Dobromysl Veselý si před mnoha lety slíbili, že se jejich děti Václav a Helena v dospělosti vezmou. Mladí lidé se nehodlají podřídit slibům svých otců. Václav proto na cestě do Dobromyslova království otci uteče, aby se na případnou nevěstu podíval sám. Když chce tajně proniknout do zámku, seznámí se s půvabnou dívkou, ale vzápětí je zatčen a uvržen do vězení. Dívka, jíž se ztřeštěný mládenec zalíbil, ho navštíví v hladomorně, ale nepoví mu, že je princezna. Také Václav, který se do ní zamiloval, jí svou totožnost neprozradí. Na dvoře Helenina otce zatím vládne zmatek, rádcové králů Ypsilon a Iks kují pikle, aby zabránili sňatku královských dětí. Helenin otec dá dceři jasně najevo, že si nemůže vzít neurozeného muže. Helena si začne hrát na smutnou princeznu, aby vymohla na otci svolení provdat se za neznámého mladíka. Dobromysl vyzve všechny muže v zemi, aby se pokusili rozesmát jeho dceru. Václav uprchne z vězení, ale ani jemu se nepodaří Helenu vyléčit, protože ta si tajně čichne ke křenu a místo úsměvu se rozpláče. Princ je znovu uvězněn a s ním uvíznou nešťastnou náhodou v cele oba králové i princezna. Zde teprve všichni poznají pravdu. Nikdo ale nemá klíč a Iks s Ypsilonem mezitím rozpoutají válku. Odemkne jim až chůva. Mladí válku zastaví a jejich štěstí už nic nestojí v cestě.

IMDb  76 % CSFD  83 %

Šíleně smutná princezna online

Sledovat Šíleně smutná princezna online můžeš na DaFilms, Starmax, Vodafone TV, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Šíleně smutná princezna online, zda je ke stažení a zda má Šíleně smutná princezna dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
SD kvalita | od 18. 1. 2021
Předplatné za 159 Kč
DaFilms
DaFilms
od 7. 5. 2022
Předplatné za 145 Kč
Starmax
Starmax
od 30. 10. 2021
Cena nezjištěna
Vodafone TV
Vodafone TV
SD kvalita | od 11. 11. 2020
Předplatné za 99 Kč

Šíleně smutná princezna obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Šíleně smutná princezna, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Šíleně smutná princezna postavy.

Šíleně smutná princezna novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Šíleně smutná princezna, které najdeš na našem webu.

12 nejlepších vánočních filmů, které najdete ve videotéce Vodafone TV
12 nejlepších vánočních filmů, které najdete ve videotéce Vodafone TV
18.12.2020 | České novinky

Vánoce se nezadržitelně blíží. Pokud se potřebujete naladit na správnou sváteční náladu, ideální řešení pro vás má videotéka Vodafone TV, která pro své zákazníky nabízí i řadu výtečných vánočních pohádek zcela zdarma.

100 nejlepších českých filmů historie (100 LET REPUBLIKY)
100 nejlepších českých filmů historie (100 LET REPUBLIKY)
26.10.2018 9:00:00 | České novinky

Finále našeho českého týdne je tu a my jsme pro vás vybrali ke stému výročí založení Československé republiky hned 100 nejlepších filmů, které během naší historie vznikly. A trochu klameme obrázkem, Pelíšky to nevyhrály.

Šíleně smutná princezna zajímavosti

Návštěvnost v českých kinech
2 904 744 diváků

Šíleně smutná princezna recenze a hodnocení

Tomáš Šťástka
Tomáš Šťástka iDnes
19.12.2016

Vyrovnat se s filmovou předlohou Šíleně smutné princezny je těžký úkol, v pražském divadle Studio DVA se to však i díky pěveckým výkonům Jana Ciny a Bereniky Ko......   Celá recenze

 75 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro
22.08.2006 22:17:00

Uz se piratej i pohadky? To se dela ty, ziligan? :)

 80 %

Tvůj názor na Šíleně smutná princezna?

Ve filmu Šíleně smutná princezna hrají Helena Vondráčková, Václav Neckář, Jaroslav Marvan, Bohuš Záhorský, Josef Kemr, Darek Vostřel, František Dibarbora.

Film Šíleně smutná princezna režíruje Bořivoj Zeman.

Film Šíleně smutná princezna má 73 minut.

Film Šíleně smutná princezna vidělo v českých kinech 2 904 744 diváků.

Film Šíleně smutná princezna můžete vidět na DaFilms, Starmax, Vodafone TV, Voyo.

Film Šíleně smutná princezna je online na DaFilms, Starmax, Vodafone TV, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.