FB pixel
Zdroj:

Vánoční svátky jsou opět tady a to je ideální čas na to zvolnit, dát si do klína talíř plný cukroví a posadit se před oblíbené pohádky, které vám zaručeně zvednou náladu a nastolí pravého ducha Vánoc. Speciální nabídku si letos připravila videotéka Vodafone TV, která zákazníkům digitální televize nabízí celou řadu svátečních pořadů až do konce ledna zdarma. Ty nejzajímavější jsme pro vás vybrali níže. Udělejte si pohodlí a dobře se bavte.

S čerty nejsou žerty Zdroj: TMDB

S čerty nejsou žerty

Chamtivá macecha připraví svého nevlastního syna Petra o všechno, včetně dědictví po jeho otci. Petr se mezitím seznámí s dcerami místního knížete, které zachrání při projížďce, při které se jim splašili koně, a zaujme ho vyzývavá Angelína. Petr však pro ni nic neznamená. To její sestra Adélka, hodná a skromná, se do Petra hned zamiluje. Petrova macecha se neštítí ničeho, a aby se ho zbavila, spikne se s místním správcem společně proti Petrovi kují pikle a pošlou ho do vězení a poté i na vojnu. Petr však uteče a protlouká se světem. Když už neví kudy kam, potká věrného a spravedlivého přítele - samotného čerta. Legendární pohádka Hynka Bočana, která dodnes patří mezi etalon tuzemských pohádkových příběhů.

Online na Aerovod (čeština), Horizon GO, iTunes (čeština), Kuki (čeština), O2TV (čeština), Prima Videopůjčovna (čeština), Starmax, Voyo (titulky) (čeština) od 12. 12. 2020

Tři oříšky pro Popelku Zdroj: TMDB

Tři oříšky pro Popelku

Popelka je milé hodné děvče bez matky a posléze i bez otce, který ji nechá napospas své druhé ženě a její dceři. Obě nemají Popelku rády a mimo jiné se jí snaží všemožně zabránit v tom, aby se zúčastnila plesu, na kterém si má tamní princ konečně najít nevěstu. Osud však Popelce přeje více, než-li obě zlé ženy. Další z klasických pohádek Václava Vorlíčka, která patří mezi vánoční klasiky i mimo hranice České republiky.

Online na Aerovod (čeština), DaFilms (čeština), Horizon GO, iTunes (čeština), Kuki (čeština), O2TV (čeština), Voyo (titulky) (čeština) od 27. 11. 2020

Anděl Páně Zdroj: TMDB

Anděl Páně

Zatímco nebe se chystá na velkolepé oslavy, Petronel, nešikovný anděl je za trest poslán na pozemský svět, aby napravil jednoho hříšníka.

Online na Google Play, HBO (čeština), Horizon GO, iTunes (čeština), Netflix (čeština), O2TV (čeština), Voyo (titulky) (čeština) od 29. 12. 2016

Anděl Páně 2 Zdroj: TMDB

Anděl Páně 2

Anděl Petronel a Čert Uriáš musí z nebe opět na výpravu na zemi, tentokrát aby zachránili rajské jablíčko. A zrovna když se slaví svatý Mikuláš.

Online na Horizon GO, iTunes, Kuki (čeština), O2TV (čeština), Vodafone TV (titulky) (čeština), Voyo (titulky) (čeština) od 7. 9. 2020

Císařův pekař a pekařův císař Zdroj: TMDB

Císařův pekař a pekařův císař

Historická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Příběh filmu nás zavádí do Prahy na císařský dvůr Rudolfa II. Císaře však víc než vladaření zajímá umění, krásné ženy a alchymistická dílna. Ze všeho nejvíc touží objevit elixír mládí a najít legendárního Golema. Zatímco se věnuje svým zálibám, nejvyšší dvořané v čele s komořím Langem se spojí s Rudolfovým bratrem Matyášem, který usiluje o jeho trůn. Díky nechtěné záměně se úlohy vladaře ujme pekař Matěj Kotrba, který je císaři velmi podobný, jen je o 25 let mladší.

Online na Horizon GO, O2TV (čeština), Voyo (titulky) (čeština) od 3. 12. 2020

O princezně Jasněnce a létajícím ševci Zdroj: TMDB

O princezně Jasněnce a létajícím ševci

Pohádka o mladém ševcovském tovaryšovi Jírovi, který si vyrobil z jemné kůže křídla, s jejichž pomocí vysvobodil z věže královského hradu princeznu Jasněnku, kam ji zavřel její otec v marné snaze zabránit věštbě zlé čarodějnice, a posléze ji vymanil i z moci samotné čarodějnice a její dcery Černavy.

Online na DaFilms (čeština), Horizon GO, Kuki (čeština), Starmax, Voyo (titulky) (čeština) od 17. 7. 2020

Obušku, z pytle ven! Zdroj: TMDB

Obušku, z pytle ven!

Někdo má všechno a jiný nic. Jako v příběhu o chudém muzikantovi se zlatým srdcem, který se rozdělí o poslední kousek chleba, ačkoli mu samotnému kručí v žaludku hlady. Jako odměnu za své dobré srdce dostane kouzelný ubrousek, prostírající na požádání i ty nejvybranější pochoutky. Než si jej však stačí pořádně užít, ukradne mu ho lakomý krčmář, který má všechno, ale chce ještě víc. A protože mu kouzelný ubrousek nestačí, okrade důvěřivého muzikanta i o oslíka z něhož se sypou dukáty. Jenže spravedlnost čeká na každého.

Online na Horizon GO, O2TV (čeština), Voyo (titulky) (čeština) od 6. 12. 2020

Princ a Večernice Zdroj: TMDB

Princ a Večernice

Starý král je nespokojen se svými čtyřmi dětmi. Princezny by měly být už provdány a princ by se měl ujmout vlády. Jednoho dne král svěří dočasné kralování princi Velenovi, po kterém sestry chtějí, aby jim opatřil ženichy. Velenovi se to podaří a sám se zamiluje do krásné Večernice. Jenže po Večernici touží i zlý Mrakomor, a tak Velen musí o svou lásku bojovat.

Online na Horizon GO, Kuki (čeština), O2TV (čeština), Voyo (titulky) (čeština) od 29. 11. 2020

Princezna se zlatou hvězdou Zdroj: TMDB

Princezna se zlatou hvězdou

Jedna z klasických českých filmových pohádek, nepostrádající nic z toho co by správná pohádka měla mít. Je tu krásná princezna Lada, jejíž čelo zdobí zlatá hvězda, její otec, hodný, ale poněkud povolný vladař, i zlý král Kazisvět, který vtrhne na hrad a žádá ruku princezny Lady. A samozřejmě je tu princ, který se zamiluje do krásné paní, kterou zahlédne na zámeckém plese a netuší, že jako kuchtička myje v jeho královské kuchyni nádobí.

Online na Horizon GO, O2TV (čeština), Voyo (titulky) (čeština) od 3. 12. 2020

Pyšná princezna Zdroj: TMDB

Pyšná princezna

Krásná, ale velmi pyšná princezna Krasomila, dcera vladaře Půlnočního království, se odmítne provdat za šlechetného krále Miroslava, který se uchází o její ruku. Ten se však vydá do jejího rodného království a v přestrojení působí na zámku coby zahradník. Princezna se do něj zamiluje a pod jeho vlivem se postupně zbavuje všech rozmarů.

Online na Horizon GO, O2TV (čeština), Voyo (titulky) (čeština) od 2. 11. 2021

Sedmero krkavců Zdroj: TMDB

Sedmero krkavců

Mladá dívka se rozhodne zlomit kletbu, která proměnila jejích sedm bratrů v krkavce. Natočeno podle klasické pohádky Boženy Němcové, kterou mistrně zpracovala režisérka Alice Nellis.

Online na Horizon GO, Kuki (čeština), Vodafone TV (titulky) (čeština), Voyo (titulky) (čeština) od 1. 12. 2020

Šíleně smutná princezna Zdroj: TMDB

Šíleně smutná princezna

Králové Jindřich Spravedlivý a Dobromysl Veselý si před mnoha lety slíbili, že se jejich děti Václav a Helena v dospělosti vezmou. Mladí lidé se ale nehodlají podřídit slibům svých otců. Jenže osud tomu chce, aby se přesto potkali, nevědomky se do sebe zamilovali a překazili pikle královských rádců.

Online na DaFilms (čeština), Horizon GO, Kuki (čeština), Prima Videopůjčovna (čeština), Starmax, Voyo (titulky) (čeština) od 4. 6. 2021

Placená spolupráce

12 nejlepších vánočních filmů, které najdete ve videotéce Vodafone TV  |  České novinky  |   |  4 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 12 nejlepších vánočních filmů, které najdete ve videotéce Vodafone TV

České novinky  |  před 2 měsíci

Netflix vrací do nabídky 10 českých a dva slovenské filmy

Od přidávání prvních českých filmů na Netflix uplynula už taková doba, že některé licence musel streamer dokonce obnovit. Které české filmy jsou nyní znovu na Netflixu dostupné? číst více

České novinky  |  před 2 měsíci

Na Netflix dorazila druhá nejúspěšnější komedie roku!

Netflix v následujících dnech hodlá přidávat nové české filmy. První vlaštovkou je komediální hit Matky, který dorazil na streamvací službu právě dnes. číst více

České novinky  |  před 3 měsíci

Voyo ve stopách Netflixu: První původní seriál bude o českém vrahovi

Televize Nova konečně začíná s originální tvorbou pro Voyo. Po sedmnácté řadě Ordinace v růžové zahradě nyní představuje první projekt určený ryze pro svou platformu. V minisérii Případ Roubal se dočkáme příběhu jednoho z nejslavnějších tuzemských vrahů. A čeká nás i skvělé herecké obsazení. číst více

České novinky  |  před 4 měsíci

Český film jede! Novinka z FAMU se dostala na jeden z nejlepších festivalů

Nový film Diany Cam Van Nguyen bude soutěžit v prestižní sekci krátkých filmů torontského festivalu. číst více

České novinky  |  před 5 měsíci

Nejdražší film Netflixu se natáčí v Praze. Kdy a kde uvidíme filmový štáb?

V centru Prahy se v tuto chvíli natáčí akční thriller The Gray Man s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích. Do kdy se zde filmový štáb zdrží a jaké lokace si k natáčení vybral? číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist