FB pixel TP pixel
Stalag 17
Stalag 17

Stalag 17

Stalag 17
USA | 1953 | Válečné filmy | Druhá světová válka | 120 minut

Dva vážení nositelé oscarových nominací za Sunset Boulevard (1950) – herec William Holden a režisér Billy Wilder – se o tři roky později znovu sešli ve strhujícím dramatu z 2. světové války Stalag 17. Výsledkem byla další nominace za nejlepší režii pro Wildera (jeho čtvrtá) a Oscar za nejlepší herec...

Dva vážení nositelé oscarových nominací za Sunset Boulevard (1950) – herec William Holden a režisér Billy Wilder – se o tři roky později znovu sešli ve strhujícím dramatu z 2. světové války Stalag 17. Výsledkem byla další nominace za nejlepší režii pro Wildera (jeho čtvrtá) a Oscar za nejlepší herecký výkon pro Holdena. Holden vytvořil postavu cynického, protřelého seržanta J. J. Seftona,vězně v nechvalně známém německém zajateckém táboře, který tráví své dny vymýšlením všelijakých kšeftíků a obchodováním s Němci výměnou za zvláštní výsady. Když jsou ale dva vězni zabiti při pokusu o útěk, ukazuje se, že mezi vězni je zrádce. Je to Sefton? Role velitele tábora je výjimečně ujal slavný producent a režisér Otto Preminger, herec Robert Strauss získal oscarovou nominaci za postavu \Zvířete\.

Hrají: William Holden, Don Taylor, Otto Preminger, Harvey Lembeck, Richard Erdman, Peter Graves, Neville Brand

Režie: Billy Wilder

IMDb  81 % Kinobox  78 %
Voyo
Válečné filmy na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Stalag 17 online

Stalag 17 online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Hlídat
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Stalag 17 recenze a hodnocení

Ve filmu Stalag 17 hrají William Holden, Don Taylor, Otto Preminger, Harvey Lembeck, Richard Erdman, Peter Graves, Neville Brand.

Film Stalag 17 režíruje Billy Wilder.

Film Stalag 17 má 120 minut.

Film Stalag 17 není zatím nikde online.

Film Stalag 17 není zatím kde sledovat.