FB pixel TP pixel
Mucha: The Story of an Artist Who Created a Style
Mucha: The Story of an Artist Who Created a Style

Svět podle Muchy

Mucha: The Story of an Artist Who Created a Style
Česko | 2020 | Dokumenty | Umění | 95 minut

Představujeme osud jednoho z nejslavnějších českých malířů jako cestu za nalezením umělecké identity a touhu jedince dát svému životu smysl. Příběh Alfonse Muchy vypráví jeho syn Jiří, který se psaním otcovy biografie vyrovnává s jeho odkazem a otázkou, proč otec na vrcholu slávy opustil Paříž, boha...

Představujeme osud jednoho z nejslavnějších českých malířů jako cestu za nalezením umělecké identity a touhu jedince dát svému životu smysl. Příběh Alfonse Muchy vypráví jeho syn Jiří, který se psaním otcovy biografie vyrovnává s jeho odkazem a otázkou, proč otec na vrcholu slávy opustil Paříž, bohatství i současné umělecké prostředí a usiloval o návrat do Čech. Jiří Mucha se pohybuje v prostorách starobylého bytu na Hradčanském náměstí, který je plný odkazů na Alfonse Muchu. Vnímáme i vyprávění o jeho vlastním životě a době. Na všem navíc leží stín otcovy slávy a tíha komunistického režimu.Dosud nepublikované rodinné archivy a Alfonsovy paměti doplňujeme námi vytvořenými dobovými záběry a animacemi. Mucha coby „selfmademan“ se stal jednou z prvních uměleckých celebrit rodící se „mass culture“. Jeho svébytný styl ovlivnil v budoucnu mnoho výtvarníků a v uměleckém světě je jeho vliv patrný dodnes. Odráží se zejména ve streetartu, plakátech pro hudební styl „psychedelic rock“ a japonském „manga“ komiksu.V dokumentu vystoupí Stanley Mouse, výtvarník a autor plakátů pro hudebníky jako Janis Joplin, Grateful Dead, Jimi Hendrix a další. Dále americký graffiti umělec Mear One, který je autorem nadživotního portrétu Alfonse Muchy na fasádě domu v Los Angeles. Japonskou linku bude prezentovat ilustrátor Yoshitaka Amano, mimo jiné výtvarník designu globální digitální hry Final Fantasy.Zásadní úlohu ve filmu hrají místa Muchova života ukázaná současným pohledem. To je hlavně Praha, Paříž, Ivančice, Zbiroh, USA a Japonsko.

IMDb  69 % CSFD  67 %

Svět podle Muchy online

Sledovat Svět podle Muchy online můžeš na České kino, DaFilms, Kuki, KVIFF TV, Starmax, Vodafone TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Svět podle Muchy online, zda je ke stažení a zda má Svět podle Muchy dabing nebo titulky.

České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
DaFilms
DaFilms
původní znění | české titulky | od 2. 11. 2020
Půjčení za 65 Kč Nákup za 110 Kč
Kuki
Kuki
od 13. 11. 2020
Půjčení (HD) za 49 Kč
KVIFF TV
KVIFF TV
od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 70 Kč Nákup (HD) za 120 Kč
Starmax
Starmax
od 23. 11. 2022
Předplatné za 99 Kč
Vodafone TV
Vodafone TV
HD kvalita | SD kvalita | od 22. 6. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Svět podle Muchy obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Svět podle Muchy, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Svět podle Muchy postavy.

Martin Stránský
Martin Stránský
Jiří Mucha
Tomáš Koňařík
Tomáš Koňařík
Young Alphonse Mucha
Antonín Nový
Antonín Nový
Alphonse Mucha
Mear One
Mear One
Self - Street Artist
Yoshitaka Amano
Yoshitaka Amano
Self - Artist
Stanley Mouse
Stanley Mouse
Self - Artist
Tomoko Satō
Tomoko Satō
Self - Artist
John Mucha
John Mucha
Self - Mucha Foundation President
David Švehlík
David Švehlík
Voice of Jiří Mucha
Andrea Elsnerová
Andrea Elsnerová
Voice of Marie Mucha
Roman Vávra
Roman Vávra
Režie

Svět podle Muchy recenze a hodnocení

Mirka Spáčilová
Mirka Spáčilová iDnes
28.09.2020

Jasně přesahuje obvyklý rámec medailonků, které ke slovníkovému heslu přidají pár fotografií a mluvicích hlav. Škoda jen, že filmařsky ctižádostivý portrét Svět podle Muchy těká mezi roky i vypravěči....   Celá recenze

 65 %

Ve filmu Svět podle Muchy hrají Martin Stránský, Tomáš Koňařík, Antonín Nový, Mear One, Yoshitaka Amano, Stanley Mouse, Tomoko Sato, John Mucha, David Švehlík, Andrea Elsnerová, Alois Švehlík.

Film Svět podle Muchy režíruje Roman Vávra.

Film Svět podle Muchy má 95 minut.

Film Svět podle Muchy můžete vidět na České kino, DaFilms, Kuki, KVIFF TV, Starmax, Vodafone TV.

Film Svět podle Muchy je online na České kino, DaFilms, Kuki, KVIFF TV, Starmax, Vodafone TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.