FB pixel TP pixel
Mystery Train

Tajuplný vlak

Mystery Train
USA | 1989 | Komedie | Krimi komedie | 113 minut

Děj svého dalšího celovečerního filmu režisér Jim Jarmusch umístil do Mephisu, do rodiště známého zpěváka Elvise Presleyho. Tady se odehrávají tři tragikomické povídky a obrazně tvoří vagóny téhož vlaku. První je o mladém manželském páru z Japonska, dvojice přijela za rockenrolovými hrdiny a ještě s...

Děj svého dalšího celovečerního filmu režisér Jim Jarmusch umístil do Mephisu, do rodiště známého zpěváka Elvise Presleyho. Tady se odehrávají tři tragikomické povídky a obrazně tvoří vagóny téhož vlaku. První je o mladém manželském páru z Japonska, dvojice přijela za rockenrolovými hrdiny a ještě si naplánovala návštěvu v Gracelandu. V druhé části Italka Lousia čeká na letadlo, jež ji má odvézt rakev se zemřelým manželem zpět do Říma, vše se ale poněkud zkomplikuje. Poslední povídka pojednává o skupince nočních výtržníků, kteří se uchýlí do téhož hotýlku... Vtipné a nezvyklé je zobrazení města očima cizinců, spojitosti mezi jednotlivými povídkami jsou vyjevovány postupně, z různých pohledů. Nezávislý filmový tvůrce také jakoby byl fascinován vytvářením souvislostí mezi různými prvky vyprávění, a tak „prostřídá" hned několik žánrů, přes nekonvenční variaci na romantickou komedii, duchařský příběh až po svérázný kriminální thriller.

Hrají: Masatoshi Nagase, Youki Kudoh, Joe Strummer, Nicoletta Braschi, Steve Buscemi, Screamin', Jay Hawkins, Rufus Thomas

Režie: Jim Jarmusch

IMDb  76 % Kinobox  72 %

Tajuplný vlak online

Sledovat Tajuplný vlak online můžeš na DaFilms, KVIFF TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Tajuplný vlak online, zda je ke stažení a zda má Tajuplný vlak dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 15. 8. 2022
Půjčení za 80 Kč Nákup za 110 Kč
KVIFF TV
KVIFF TV
původní znění | české titulky | od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 80 Kč Nákup (HD) za 150 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Tajuplný vlak zajímavosti

Rozpočet
2 800 000 $
Tržby v českých kinech
109 506 Kč
Návštěvnost v českých kinech
4 354 diváků

Tajuplný vlak recenze a hodnocení

Ve filmu Tajuplný vlak hrají Masatoshi Nagase, Youki Kudoh, Joe Strummer, Nicoletta Braschi, Steve Buscemi, Screamin', Jay Hawkins, Rufus Thomas.

Film Tajuplný vlak režíruje Jim Jarmusch.

Film Tajuplný vlak má 113 minut.

Film Tajuplný vlak měl rozpočet 2 800 000 $.

Film Tajuplný vlak vidělo v českých kinech 4 354 diváků.

Film Tajuplný vlak můžete vidět na DaFilms, KVIFF TV.

Film Tajuplný vlak je online na DaFilms, KVIFF TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.