FB pixel TP pixel
Violette
Violette

Violette

Violette
Francie | 2013 | Životopisné filmy | Spisovatelé | 132 minut

Violette Leducová se narodila na počátku minulého století jako nemanželské dítě. Dívka, která celé dětství trpěla nízkým sebevědomím, se utíkala do světa literatury, který jí skýtal jistou útěchu a možnost seberealizace. V poválečném Saint-Germaindes-Prés potkává Violette Simone de Beauviorovou, sla...

Violette Leducová se narodila na počátku minulého století jako nemanželské dítě. Dívka, která celé dětství trpěla nízkým sebevědomím, se utíkala do světa literatury, který jí skýtal jistou útěchu a možnost seberealizace. V poválečném Saint-Germaindes-Prés potkává Violette Simone de Beauviorovou, slavnou spisovatelku a feministickou ikonu, ke které Violette zahoří, žel, neopětovanou láskou. Nicméně díky Simone a podpoře Maurice Sachse se z nemilované a přehlížené dívky stává uznávaná a obdivovaná spisovatelka, jež ovlivnila další generace autorů.

Hrají: Emmanuelle Devos, Sandrine Kiberlain, Olivier Gourmet, Frans Boyer, Catherine Hiegel, Jacques Bonnaffé, Olivier Py

Režie: Martin Provost

IMDb  70 % Kinobox  66 %

Violette online

Sledovat Violette online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Violette online, zda je ke stažení a zda má Violette dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 8. 7. 2020
Půjčení (HD) za 140 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Violette novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Violette, které najdeš na našem webu.

Violette recenze a hodnocení

Ve filmu Violette hrají Emmanuelle Devos, Sandrine Kiberlain, Olivier Gourmet, Frans Boyer, Catherine Hiegel, Jacques Bonnaffé, Olivier Py.

Film Violette režíruje Martin Provost.

Film Violette má 132 minut.

Film Violette můžete vidět na Edison.

Film Violette je online na Edison, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.