FB pixel TP pixel
Violette
Violette

Violette

Violette
Francie | 2013 | Životopisné filmy | Spisovatelé | 132 minut

Violette Leducová se narodila na počátku minulého století jako nemanželské dítě. Dívka, která celé dětství trpěla nízkým sebevědomím, se utíkala do světa literatury, který jí skýtal jistou útěchu a možnost seberealizace. V poválečném Saint-Germaindes-Prés potkává Violette Simone de Beauviorovou, sla...

Violette Leducová se narodila na počátku minulého století jako nemanželské dítě. Dívka, která celé dětství trpěla nízkým sebevědomím, se utíkala do světa literatury, který jí skýtal jistou útěchu a možnost seberealizace. V poválečném Saint-Germaindes-Prés potkává Violette Simone de Beauviorovou, slavnou spisovatelku a feministickou ikonu, ke které Violette zahoří, žel, neopětovanou láskou. Nicméně díky Simone a podpoře Maurice Sachse se z nemilované a přehlížené dívky stává uznávaná a obdivovaná spisovatelka, jež ovlivnila další generace autorů.

IMDb  70 % CSFD  65 %

Violette online

Sledovat Violette online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Violette online, zda je ke stažení a zda má Violette dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 8. 7. 2020
Předplatné za 155 Kč

Violette obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Violette, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Violette postavy.

Violette novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Violette, které najdeš na našem webu.

Violette recenze a hodnocení